Znachor

Ocena 4.9
14 godz. 9 min.
Mistrzowie słowa
bookCoverFor

Opis książki

Jedna z najpoczytniejszych powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Prekursorka romansów medycznych. Książka, która doczekała się świetnych ekranizacji – teraz w doskonałej interpretacji Jana Nowickiego.

Młoda żona odchodzi od męża. Porzuca znacznie starszego, zamożnego i przyzwoitego mężczyznę dla romantycznego, ubogiego jak mysz kościelna kochanka w swoim wieku. Historia stara jak świat. Gorzej jednak, jeśli niewierna małżonka zabiera ze sobą dziecko, które nie ma szansy poznać swojego ojca...

Tymczasem ojciec ten, znany i ceniony chirurg Rafał Wilczur, po tragedii rodzinnej i spowodowanej pobiciem utracie pamięci znajduje dach nad głową u wiejskiego bogacza. Przyjmuje nazwisko Antoniego Kosiby, pomaga w gospodarstwie. Jednak drzemiąca dusza wytrawnego chirurga daje o sobie znać w odpowiedniej chwili. I odtąd Antoni cieszy się zasłużoną sławą wiejskiego znachora, wzbudzając tym podziw prostych ludzi i zazdrość miejscowego lekarza.

Pewnego dnia do jego gabinetu trafia poturbowana w wypadku Maria Jolanta Wilczurówna – córka, której nigdy nie miał szansy poznać. Tylko czy profesor Wilczur odzyska pamięć i skojarzy umierającą pacjentkę z utraconym przed laty dzieckiem?

Format:

Czas trwania audiobooka:

14 godz. 9 min.

Język:

Polski

Data wydania:

17.02.2023

Wydawca audiobooka:

Bellona

Numer ISBN audiobooka:

9788311169081

Co myślą inni

Recenzje Znachor –
Audiobook

Super

Ewa

Jan Nowicki jako lektor to wielkie dla mnie odkrycie. Rzeczywiście Mistrz Słowa. RIP 😪

Karolina

Rewelacyjny lektor i niesłychany klimat jesiennego smutku, który pokochałam odkąd byłam dzieckiem a w ów świat wprowadził mnie ... mój tata.

Genowefa

Wspaniała, poruszająca i cudownie przeczytana.

Bielska