Zaś słońce wschodzi- Ernest Hemingway

8 godz. 11 min.
bookCoverFor

Opis

Paryż, lata dwudzieste. Środowisko młodych amerykańskich artystów, którzy po wojnie przebywają w Europie. Czas spędzają na rozmowach, romansach i odwiedzaniu kolejnych barów. Postanawiają także wybrać się do Pampeluny, aby obejrzeć walki byków podczas lokalnej fiesty. Ta sielanka i pozorna beztroska podszyta jest jednak rozgoryczeniem i pesymizmem. W powściągliwym stylu i wartkich dialogach Hemingway oddaje klimat tamtych czasów i nastroje panujące wśród jego rówieśników – przedstawicieli „straconego pokolenia”, nad którego dojrzewaniem zaciążyły wojenne tragedie.
Zaś słońce wschodzi to pierwsza powieść Ernesta Hemingwaya. Wydana w 1926 roku, wywołała sensację towarzyską i mimo rozbieżnych opinii krytyków cieszyła się dużą popularnością. Czytano ją jako powieść z kluczem, portretującą Amerykanów przebywających wówczas w Paryżu, a w postaci Jake’a Barnesa dopatrzono się autoportretu pisarza, nieżałującego swoim rywalom osobistych złośliwości. Za sprawą powieści wyjazdy do Francji i Hiszpanii stały się modne wśród zamożnych amerykańskich studentów, a młode czytelniczki stylizowały się na główną bohaterkę Brett Ashley, którą uznano za wzór kobiety niezależnej i wyzwolonej. Obecnie Zaś słońce wschodzi uważa się za jedno z najważniejszych dzieł Hemingwaya, a nowatorski styl utworu stał się inspiracją dla wielu późniejszych pisarzy.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
8 godz. 11 min.
Język:
Polski
Data wydania:
23.11.2022
Wydawca audiobooka:
Marginesy
Numer ISBN audiobooka:
9788367262453

Co myślą inni

Recenzje Zaś słońce wschodzi – Audiobook

Książka ciekawe przez dynamiczność akcji następujących po sobie. W dodatku oszczędność opisów jest na duży plus. Warto poznać książkę,aby spróbować zrozumieć ludzi,którzy żyli 100 lat temu. Co do lektor... Pański głos nie pozwalał mi odrywać się od słuchania. Naprawdę wykonał Pan świetna robotę. Dziękuję.

Łukasz