Zapomniani- Mark Billingham

Ocena 4.6
12 godz. 38 min.
343 Strony
Tom Thorne
bookCoverFor

Opis

Tom Thorne znalazł się na dnie. Pogrążony w depresji po śmierci ojca inspektor zostaje przeniesiony do pracy biurowej, jego kariera załamuje się.
Kiedy w Londynie zaczynają ginąć bezdomni, Thorne zgłasza się na ochotnika, by wejść jako tajniak w ich środowisko. Szybko, może nawet za szybko, staje się jednym z nich. Na ulicach miasta doświadcza strachu, głodu, zimna i biedy. Poznaje parę młodych narkomanów i pomimo gry, jaką z nimi prowadzi, i ich pragmatycznej brutalności, przyjaźń tej trójki wydaje się szczera.
Wkrótce okazuje się, że morderstwa nie są przypadkowe. Czy Thorne pozna tożasamość zabójcy, zanim zginą kolejni ludzie? Czy zdoła przy tym uporać się z trawiącym go bólem?

Mark Billingham należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat zdobywa najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne'a, uznango za najciekawszego detektywa został uhonorowany nagrodą Sherloka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów "Sunday Timesa", m.in. "Kokon", "Mięczak", "Ofiary", "Podpalona" i "Zapomniani".

Tłumaczenie:

Robert P. Lipski

Format:

E-book, Audiobook

Tom:

5

Czas trwania audiobooka:

12 godz. 38 min.

Strony e-booka:

343

Język:

Polski

Data wydania:

1.09.2021

Wydawca audiobooka:

Jentas

Numer ISBN audiobooka:

9788742860090

Wydawca e-booka:

Jentas

Numer ISBN e-book:

9788742860083