Zagadka jednej nocy- Tadeusz Kostecki

Ocena 4.3
8 godz. 16 min.
195 Strony
Kryminał z myszką
bookCoverFor

Opis

Warszawa, schyłek lat 50-tych XX stulecia. Do koncesjonowanego, prywatnego biura wywiadowczego „Detektyw”, prowadzonego przez panów Kaweckiego i Lerskiego zgłasza się pierwsza klientka – pani Solecka, która zleca im odnalezienie zaginionego męża – kierownika sklepu jubilerskiego, który w okresie przed zniknięciem najwyraźniej się czegoś obawiał. Sprawa okazuje się na tyle skomplikowana, że do pomocy w czynnościach śledczych angażują swojego kolegę – doktora Jerzego Kostrzewę, który z uwagi na remont szpitala, w którym pracuje, przebywa na urlopie. Kostrzewa podejrzewa, że zdarzenie może mieć związek z wcześniejszym napadem rabunkowym na sklep jubilerski kierowany przez Soleckiego.
Śledztwo okazuje się trudne, a nawet niebezpieczne dla prowadzących je detektywów (stosujących mocno niekonwencjonalne metody), a w czasie jego trwania dochodzi do kolejnych, zaskakujących wydarzeń.
Mocną stroną tej książki jest nie zwalniająca ani na chwilę akcja, sprawna narracja, potoczyste dialogi oraz ciekawe wątki obyczajowe w tym romansowe.
Książka wznowiona w formie elektronicznej przez Wydawnictwo Estymator w ramach serii: Kryminał z myszką – Tom 11.
Projekt okładki: Pola Augustynowicz.
Format:
E-book, Audiobook
Czas trwania audiobooka:
8 godz. 16 min.
Strony e-booka:
195
Język:
Polski
Data wydania:
2.09.2022
Wydawca audiobooka:
Estymator
Numer ISBN audiobooka:
9788367296069
Wydawca e-booka:
Estymator
Numer ISBN e-book:
9788367296533