Zabierz mnie do domu

- Marie Aubert

Ocena 3.4
2 godz. 44 min.
bookCoverFor

Opis książki

Tęsknota za młodością i ówczesnymi marzeniami, nieporozumienia małżeńskie, błędy życiowe… w swoim literackim debiucie, dziewięciu krótkich, ale treściwych opowiadaniach, Marie Aubert tworzy małe światy, w których możemy przeglądać się jak w lustrze.
Autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści Dorośli doskonale radzi sobie z krótkimi formami. Zbiór opowiadań Zabierz mnie do domu, podobnie jak powieść, pokazuje, jak dużo się dzieje pod powierzchnią zwykłej codzienności, jak bardzo buzują emocje i ile pozornie bliskie sobie osoby mają do ukrycia.
„Książka Marie Aubert to migawki z życia zwykłych ludzi, którzy gubią się w swoich oczekiwaniach, nie umieją odczytywać własnych i cudzych pragnień. Jest to proza gorzka i dotkliwa, bo autorka operuje w dobrze znanych nam wszystkim rejestrach – ciągłego rozczarowania i wielkich nadziei. Na przemian. Jak to w życiu”.
– Anna Dziewit-Meller, „BUKBUK”
„Bohaterowie Marie Aubert szukają stabilności, spokoju, chcą spełniać swoje ukryte, niewypowiedziane pragnienia i są gotowi na… wiele podłości, by zyskać to, na czym im zależy. Ta autorka ubiera w słowa uczucia, których się wstydzimy, dlatego raczej nie mówimy o nich publicznie. Robi to doskonale”.
– Agnieszka Kalus, „Czytam, bo lubię”

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

2 godz. 44 min.

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

19.04.2021

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Pauza

Numer ISBN audiobooka:

9788396364197

Co myślą inni

Recenzje Zabierz mnie do domu – Audiobook

Lektorka fajna.

Sylwia

super

Alicja

Za mało, gdyby każde z tych opowiadań stało się osobną książką, byłoby ok.

Kosma

Ok.

Blanka