Z nienawiści do kobiet

Ocena 4.5
4 godz. 46 min.
bookCoverFor

Opis książki

Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki


Zbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.


Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż Z nienawiści do kobiet pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.


Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.


fragment


Była jak naiwne dziecko. Chciała swojej publiczności w ojczyźnie sprawić przyjemność, pokazać, czego nauczyła się w Stanach. Myślała, że zorganizuje rewie, wynajmie najlepszych tancerzy. Miała wielkie plany. (…)


Zaczęto z niej szydzić. W recenzjach pisano, że kreuje się na Amerykankę i że zapomniała, jak wysławiać się po polsku. Mówiono, że nie ma urody, rozumu, stylu. Pisano: wieśniaczka, która liznęła trochę świata, garkotłuk, bezguście. Nie potrafiono odmówić jej tylko jednego: głosu.


fragment reportażu o Violetcie Villas


Publikacje książkowe Justyny Kopińskiej:


Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?


Polska odwraca oczy


Justyna Kopińska – dziennikarka „Dużego Formatu”, magazynu reporterów „Gazety Wyborczej”, socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? oraz Polska odwraca oczy.


Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii „Distinguished Writing Award” przyznawaną przez The Guardian Foundation i The Reuters Foundation.

Format:

Czas trwania audiobooka:

4 godz. 46 min.

Język:

Polski

Data wydania:

8.03.2018

Wydawca audiobooka:

Świat Książki

Numer ISBN audiobooka:

9788381390316

Co myślą inni

Recenzje Z nienawiści do kobiet –
Audiobook

Reportaże są bardzo uderzające i technicznie wykonane świetnie. Problemem jest jednak mylący tytuł zbioru

Lidia

Nastawiona byłam na książkę o kobietach, ostatecznie chyba w większej części była o mężczyznach...

Izabela

Jedyne moje zastrzeżenie to tytuł. Według mnie nie jest trafny. Historia pary homoseksualnych mężczyzn i małżeństwa kobiety i mężczyzny nie świadczą o piekle kobiet. Obie te historie są poruszające i trudne, ale nie na temat.

Wiktoria

Świetna książka choć przygnębiajaca. Pani Czubówna jak zwykle znakomita!

Grzegorz