Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu- Agata Romaniuk

Ocena 4.6
6 godz. 21 min.
Seria reporterska
bookCoverFor

Opis

"Z miłości? To współczuję" to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.
Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 21 min.

Język:

Polski

Data wydania:

25.03.2022

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Poznańskie

Numer ISBN audiobooka:

9788366431959

Co myślą inni

Recenzje Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu – Audiobook

Książka otwiera oczy na inny świat. Odczarowuje pewne mity. Uświadamia realia. Bardzo dobra pozycja dla poszerzania horyzontów.

Agnieszka

Bardzo ciekawy reportaż

Julia

Świetna książka. Na plus to ze skalda się z opowieści kilku zupełnie różnych historii a jednak podobnych. Bardzo dobry lektor

Milena

Ciekawy reportaż

Agnieszka

Ciekawa, poszerzająca perspektywę, czasem przykra do słuchania i uświadamiająca, jak różne problemy mają kobiety z drugiego krańca świata.

Sylwia

❤️

Natalia

Warto!

Aleksandra

Podoba mi się, że książka składa się z wielu niedługich, oddzielnych historii. Świetnie napisana, przejmująca. Niewiarygodne jak bardzo na świecie się różnimy, jak inne mamy potrzeby, kanony piękna, refleksje, poglądy, podejścia.

Klaudia

Wciągająca

Anna

Świetnie opowiedziane historie kobiet żyjących w odmiennej kulturze Bliskiego Wschodu. Wysłuchałam w jeden dzień, polecam

Joanna

Agata Romaniuk pisze świetne reportaże.

Katia

Świetnie napisana opowieść.

Irena

Świetna, ciekawa ksiazka!

Karolina

Świetnie napisany reportaż.

w.

Ksiazka wspaniała. Polecam wszystkim !

Paulina