Wyborny trup

- Agustina Bazterrica

Ocena 3.7
5 godz. 4 min.
bookCoverFor

Opis


Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach.


Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje upadek ludzkiej moralności. Pewnego dnia otrzymuje prezent od jednego z kontrahentów – żywą samicę, perfekcyjny okaz wart fortunę. Wie, że domowe hodowle są surowo zakazane. Może ją sprzedać. Może zrobić ucztę. Albo może też...


Gdy wzgarda i bunt wezmą górę nad rozsądkiem, zacznie łamać zasady, które sam stworzył.


__


„Kiedy zdrowy rozsądek zastępuje ślepe dążenie do osiągnięcia celu, nawet ludzkie mięso może być smaczne. Przerażająca, dystopijna opowieść o zasadach i o tym, co się stanie, kiedy je złamiemy. Oby książka Agustiny Bazterriki nie okazała się profetyczna.”


- Sylwia Chutnik


„Wstrząsająca historia o tym, że gdy budzą się w nas demony, wyzbywamy się wszelkich skrupułów. Przeczytajcie, jak wygląda piekło zgotowane ludziom przez innych ludzi. Robicie to jednak na własną odpowiedzialność.”


- Adam Szaja, smakksiazki.pl

Tłumaczenie:

Patrycja Zarawska

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

5 godz. 4 min.

Język:

Polski

Data wydania:

27.02.2021

Wydawca audiobooka:

WYDAWNICTWO KOBIECE

Numer ISBN audiobooka:

9788366718647

Co myślą inni

Recenzje Wyborny trup – Audiobook

3,5/5

Kamila

Książka pokazuje świat, gdzie moralność to tak naprawdę zatrważająca obłuda; dehumanizacja gatunku ludzkiego została zaplanowana przez samych ludzi. Treść utrzymana w orwelowskim klimacie z kanibalizmem bez skrupułów na porządku dziennym - władza legitymizuje i ustanawia niejako obowiązek jedzenia ludzkiego mięsa, wokół którego wszystko się obraca. Historia skłania do refleksji na wielu płaszczyznach. Polecam, jeśli ktoś nie obawia się szokujących, dosadnych i wyjątkowo brutalnych, bezpośrednich opisów, które pojawiają się na każdym kroku.

Olga

...

Weronika

Dość płytka książka, opisy niezbyt brutalne, chociaż recenzje mówią coś innego. Dobra na odmozdzenie chociażby w pracy, albowiem mała ilość znaczących wątków sprawia ze można skupić się przy niej na czymś innym.

Kamila