Wszyscy wiedzieli

Ocena 4.5
9 godz. 26 min.
271 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Wszyscy wiedzieli. Wszyscy milczeli. Coś wreszcie pękło.

„Pani, jak na kobietę, to nawet nie jest głupia!”. „Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć”. „To dzięki jej nieuctwu będziemy wszyscy tu stać do rana”. „No proszę, stoi gówno i płacze”.

Brzmi znajomo?

W marcu 2021 roku Anna Paliga jako pierwsza odważyła się napisać o przemocy w łódzkiej filmówce. Bardzo szybko dołączyły do niej inne osoby, opisujące własne doświadczenia: absolwenci szkół filmowych i teatralnych, znani aktorzy.

Mobbing, przemoc fizyczna i psychiczna, molestowanie mogą dotknąć każdego z nas. Bez względu na to, czy pracujemy w sklepie spożywczym, zagranicznej korporacji czy redakcji poczytnego pisma. Nie są problemem wyłącznie szkół artystycznych. Ale dzięki znanym osobom łatwiej zmienić rzeczywistość. To właśnie wybitne aktorki dały siłę ruchowi #MeToo.

To będzie opowieść o tym, co sprawiło, że ludzie najpierw dali się zastraszyć, zgnieść, poniżyć, wpędzić w nałogi, traumy, ale potem zaczęli mówić i otwarcie sprzeciwiać się układom, systemowi, autorytetom, którymi byli straszeni od lat

Uznani aktorzy i eksperci o wyrwaniu się z kręgu przemocy.

Anna Paliga, Joanna Koroniewska, Weronika Rosati, Aleksandra Domańska, Aleksandra Konieczna, Marta Nieradkiewicz, Wojciech Malajkat, Piotr Głowacki, Patrycja Volny, Piotr Witkowski, Wiktoria Wolańska, Zuzanna Lit, Marta Miłoszewska, Maja Herman, Monika Klonowska, Anna Mochnaczewska, Alina Czyżewska.

Ja też mogę być molestowany/a, ja też mogę spotkać się z przemocą. Ja też mogę znaleźć się w sytuacji, gdy wszyscy wiedzą i nikt nic nie powie. Czas to zmienić!

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 26 min.

Strony e-booka:

271

Język:

Polski

Data wydania:

3.02.2023

Wydawca audiobooka:

WAM

Numer ISBN audiobooka:

9788377673034

Wydawca e-booka:

WAM

Numer ISBN e-book:

9788327729422

Co myślą inni

Recenzje Wszyscy wiedzieli –
E-book, Audiobook

Świetna praca, dziękuję za ten reportaż!

Jakub

Jestem zachwycona brawo za odwagę 👏👏👌

Dorota

Świetna książka , otwierająca oczy na rzeczywistość.

Agnieszka

Bardzo dobra i potrzebna książka. Mnie też pomogła... Dziękuję 🙂

Urszula