Wojna makowa- Rebecca F. Kuang

Ocena 4.5
19 godz. 23 min.
508 Strony
Trylogia Wojen makowych
bookCoverFor

Opis


Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina. Zawsze może ubić interes i sprzedać cię na żonę jakiemuś zamożnemu staruchowi.


Rin doświadczyła tego wszystkiego. Jest nikim, jej życie nie ma dla nikogo żadnego znaczenia, nikogo też nie obchodzi jej los. Jeśli chce wydostać się z rynsztoka, w którym się wychowała, ma tylko dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez łóżko obmierzłego starca. Druga, przez bramę Akademii Sinegradzkiej – elitarnej szkoły wojskowej. Aby podążyć tą drugą drogą, Rin zrobi wszystko, co tylko leży w ludzkiej mocy. A nawet więcej.


To nie jest historia o potędze nauki, sile przyjaźni czy starciach wielkiej magii.


To jest historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

Tłumaczenie:

Grzegorz Komerski

Format:

Audiobook, E-book

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

19 godz. 23 min.

Strony e-booka:

508

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

24.01.2021

Wydawca audiobooka:

Fabryka Słów

Numer ISBN audiobooka:

9788379645121

Wydawca e-booka:

Fabryka Słów

Numer ISBN e-book:

9788379645299

Co myślą inni

Recenzje Wojna makowa – Audiobook, E-book

Fajna

Łukasz

Świetna książka, choć momentami bardzo mocna. Polecam

Agnieszka

Jedna z najlepszych ksiażek jakie czytałam. Trzyma w niepewności do końca, nawet gdy domyślasz się kolejnego kroku to stajesz przed ściana i okazuje się całkiem inny rozwój sytuacji niż myślaleś. Historia o silnych charatkerach i fantazji której brakuje w wielu ksiażkach.

Kasika

Wow

Matylda

👍

Andrzej

Niesamowita , ale nie do końca mój gust

IKA

Cudowna

Dorota

Niesamowita, wciągająca historia. Główna bohaterka, która nie jest typem idealnej bohaterki co bardzo urzeka ponieważ można poczuć jej autentyczność i prawdziwość. Bohaterowie poboczni również są niezmiernie ciekawi i czarujący a samo zakończenie jest nie do przewidzenia. Bardzo polecam :)

Kamila

Mimo iż główna bohaterka nie jest typem głównego bohatera, którego da się nieskończenie polubić to książka jest genialna, znakomicie napisana, podoba mi się jak dobrze stworzonyny został w niej świat i jego polityka, do tego wciąga niesamowicie

Paulina

Fajne

eryk

Ciekawa książka.

Agnieszka

👍

Dawid

Polecam

Paulina

🙂

Kamila

na koniec trochę irytująca główna bohaterka sie staje

Kaja