Wódka. Krótka historia kultowego trunku

- Przemysław Andrzejewski, Renata Pawlak

Ocena 4.6
2 godz. 42 min.
Kulinarne podróże w czasie
bookCoverFor

Opis książki

Audiobook „Wódka. Krótka historia kultowego trunku” to kolejna część tematycznej serii zatytułowanej „Kulinarne podróże w czasie”. Niniejsza publikacja w interesujący sposób odtwarza dzieje jednego z najpopularniejszych alkoholi, który nie tylko wpisał się w historię wielu narodów, lecz także zostawił trwały ślad w języku, folklorze czy kulturze i obyczajach.

Zastanawiasz się, kto i kiedy wpadł na pomysł procesu destylacji, dzięki któremu zaczęto produkować wysokoprocentowe napoje? Czy wiesz, co łączy alchemików z wódką? Dlaczego początkowo substancje uzyskiwane w wyniku destylacji sprzedawano w aptekach? Może zastanawia Cię skąd wzięło się słowo „gorzałka”? Albo dlaczego w Polsce używano określenia „okowita”? Czy wiesz, z jakiego powodu informacje na temat procesu destylacji zapisywano szyfrem? A może interesuje Cię, jaki wpływ na rezultaty bitewnych zmagań miała wódeczka? I wreszcie, czy chciałbyś dowiedzieć się, którzy politycy nie wylewali za kołnierz? W jakich epokach artyści nie potrafili obyć się bez kieliszka i dla kogo wódka była muzą, a dla kogo demonem?

Niniejszy audiobook nie tylko odpowiada na powyżej postawione pytania, ale również przybliża drogę, jaką pokonywała wódka, zanim z laboratoriów i aptek trafiła na biesiadne stoły. Liczne anegdoty na ten temat sprawiają, że publikację słucha się z zapartym tchem.

Format:

Audiobook

Tom:

4

Czas trwania audiobooka:

2 godz. 42 min.

Język:

Polski

Data wydania:

15.06.2023

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing

Numer ISBN audiobooka:

9788367563000

Co myślą inni

Recenzje Wódka. Krótka historia kultowego trunku – Audiobook

Jak ktoś lubi zgłębiać wiedzę tego, co ma w kieliszku, to z przyjemnością przesłucha

Paweł

Ciekawe informacje i świetny lektor

Katarzyna

Ok

aa

Sztos

Michał