Wielka księga - Basia

Ocena 4.8
1 godz. 34 min.
53 Strony
Basia
bookCoverFor

Opis książki

Basia jest zabawną i mądrą przyjaciółką wszystkich przedszkolaków. Jej przygody pomagają dzieciom zrozumieć świat i uczą, jak zachować się w trudnych sytuacjach. W Wielkiej Księdze zebrano siedem opowieści o Basi i jej rodzinie. Część z nich bawi, część wzrusza, a część pokazuje trudne sytuacje. Wszystkie ilustrują sytuacje bliskie każdemu dziecku. Raz jest to gotowanie z tatą, raz podróż z mamą, a innym razem emocjonująca wyprawa na plac zabaw.

Młodzi czytelnicy wraz z Basią przeżywają zabawne przygody, które czekają na nich w przedszkolu, w domu, na zakupach, ale także wraz z nią przechodzą przez pierwsze kłopoty, czy stresujące sytuacje. Postać Basi stworzona przez Zofię Stanecką odpowiada rozwojowi jej rzeczywistych rówieśników. Ma podobne marzenia, zainteresowania i lęki. Jest kopalnią pomysłów i twórczych zabaw, choć sama miewa i słabsze momenty. Jak każdy przedszkolak nie lubi sprzątać i bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Basia wie jednak, że zawsze może liczyć na swoich mądrych rodziców. Przy ich wsparciu i odrobinie humoru okazuje się, że świat może być bezpiecznym miejscem, wypełnionym samymi dobrymi emocjami. Seria o Basi przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Bestsellerowa seria o Basi przedstawia młodym czytelnikom realny świat współczesnej rodziny. Basia jest zabawną i mądrą przyjaciółką wszystkich przedszkolaków. Jej przygody pomagają dzieciom zrozumieć świat i uczą, jak zachować się w trudnych sytuacjach.

Seria „Basia" jest pierwszą na naszym rodzimym rynku próbą wypromowania na szeroką skalę współczesnej polskiej bohaterki dziecięcej. Historiom dziewczynki towarzyszą piękne ilustracje Marianny Oklejak.

Młodzi czytelnicy wraz z Basią przeżywają zabawne przygody, które czekają na nich w przedszkolu, w domu, na zakupach, ale także wraz z nią przechodzą przez pierwsze kłopoty, czy stresujące sytuacje. Postać Basi stworzona przez Zofię Stanecką odpowiada rozwojowi jej rzeczywistych rówieśników. Ma podobne marzenia, zainteresowania i lęki. Jest kopalnią pomysłów i twórczych zabaw, choć sama miewa i słabsze momenty. Jak każdy przedszkolak nie lubi sprzątać i bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Basia wie jednak, że zawsze może liczyć na swoich mądrych rodziców. Przy ich wsparciu i odrobinie humoru okazuje się, że świat może być bezpieczny i wypełniony samymi dobrymi emocjami.

Zofia Stanecka – autorka książek dla dzieci. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Największą popularność przyniosła jej seria książek o Basi, przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Zofia Stanecka pisze także książki do serii "Czytam sobie", "Poczytaj ze mną" oraz "Czytam i główkuję". Jest autorką opowiadań ("Świat według dziadka"), baśni i powieści ("Tajemnica Namokniętej Gąbki", "Księga Ludensona", "Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu"), a także trylogii fantasy dla dzieci "Gdy pada deszcz". Wydała także dwa poradniki o zasadach dobrego zachowania dla najmłodszych: "Damą być" oraz "Rycerzem być".

Format:

E-book
Audiobook

Seria:

Czas trwania audiobooka:

1 godz. 34 min.

Strony e-booka:

53

Język:

Polski

Data wydania:

21.06.2019

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726177664

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726127881

Co myślą inni

Recenzje Wielka księga - Basia –
E-book, Audiobook

Maria Seweryn nie sprawdza się jako lektora: zdarza jej się mylić głosy (jak np. naśladuje Janka później Basię), mogłaby bardziej rozróżnić dialog od narratora. Tylu jest dobrych lektorów, niepotrzebnie zatrudniacie celebrytów.

Maciej

;)

patrycja

Syn przesłuchał całość podczas podróży, polecam!

Anna

😀😃😄😁😆😅🤣😂🙂🙃😉😊😇😍🤩😘😗☺️😚😙😋😛😜🤪😝🤑🤗🤭🤫🤔🤐🤨😐😑😶😏😒🙄😬🤥😌😔😪🤤😴😷🤒🤕🤢🤮🤧😵🤯🤠😎🤓🧐😕😟🙁☹️😮😯😲😳😦😧😨😰😥😢😭😱😖😣😞😓😩😫😤😡😠🤬😈👿💀☠️💩🤡👹👺👻👽👾🤖😺😸😹😻😼😽🙀😿😾🙈🙉💌💘💝💖💗💓💞💓💕💟❣️💔❤️🧡💛💚💙🖤💋💯💢💥💫💦💨🕳️💬👁️‍🗨️🗨️🗯️💭💤👋🤚🖐️✋🖖👌✌️🤞🤟🤘🤙👈👉👆🖕👇☝️👍👎✊👊🤛🤜👏🙌👐🤲🤝🙏✍️💅🤳💪👂👃🧠👀👁️👅👄👶🧒👧🧑👱‍♂️👱‍♀️🧓👵🙍‍♂️🙍‍♀️🙎‍♂️🙎‍♀️🙅‍♂️🙅‍♀️🙆‍♀️🙆‍♂️🙆‍♀️💁‍♂️💁‍♀️🙋‍♂️🙇‍♂️🙇‍♂️🙇‍♀️🤦‍♂️🤦‍♀️🤷‍♂️🤷‍♀️👨‍⚕️👩‍⚕️👨‍🎓👩‍🎓👨‍🏫👩‍🏫👨‍⚖️👩‍⚖️👨‍🌾👨‍🍳👩‍🍳👨‍🔧👩‍🔧👨‍🏭👩‍🏭👨‍💼👩‍💼👨‍🔬👩‍🔬👨‍💻👩🏼‍💻👨‍🎤👩‍🎤👩‍🎨👨‍✈️👩🏼‍✈️👨‍🚀👩‍🚀👨‍🚒👮‍♂️👮‍♀️🕵️‍♂️🕵️‍♀️💂‍♀️💂‍♂️👷‍♂️👷‍♀️🤴👸👳‍♀️👲🧕🤵👰🤰🤱👼🎅🤶🧙‍♂️🧙‍♀️🧚🏼‍♀️🧛‍♂️🧛‍♀️🧜‍♂️🧜🏼‍♀️🧝‍♂️🧝‍♀️🧞‍♂️🧞‍♀️🧟‍♂️🧟‍♀️💆‍♂️💆‍♀️💇‍♂️💇‍♀️🚶‍♂️🧖‍♂️🧖‍♀️

Monika