Umysł przestępcy

Tajniki kryminalnego profilowania psychologicznego

- Jan Gołębiowski

Ocena 4.5
9 godz. 56 min.
280 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Odkryj, jak działa polski mindhunter.


Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...


Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy podejrzanego? Czy istnieją jakiekolwiek prawidłowości w działaniu sprawców?


Jan Gołębiowski, najbardziej znany profiler kryminalny w Polsce pokazuje tajemnice swojej pracy. Główny bohater serialu dokumentalnego „Zawód: Profiler” (CBS Reality Polska) przez lata współpracował z policją, obecnie szkoli organy ścigania i jest wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.


Ktoś może powiedzieć, że książka jest potencjalnym podręcznikiem dla ewentualnych przestępców, pomagającym im umknąć przed wymiarem sprawiedliwości. Nie jest to prawda, chcę bowiem pokazać, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Każdego sprawcę można ująć (…).


Każdy przestępca jest do zidentyfikowania, ponieważ nawet najmniejsze jego działanie – a musi działać, żeby dokonać przestępstwa – zostawia ślad. Ten zaś może być użyty do jego identyfikacji. Mogą to być ślady fizyczne, takie jak odcisk linii papilarnych czy kropla śliny, lub ślady bardziej ukryte: ślady zachowania nazywane behawioralnymi, czyli właśnie dane, z jakich korzysta się przy budowaniu profilu kryminalnego.

Format:

Audiobook, E-book

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 56 min.

Strony e-booka:

280

Język:

Polski

Data wydania:

12.08.2021

Wydawca audiobooka:

WAM

Numer ISBN audiobooka:

9788377672853

Wydawca e-booka:

WAM

Numer ISBN e-book:

9788327727169

Co myślą inni

Recenzje Umysł przestępcy – Audiobook, E-book

Bardzo spoko

Patrycja

Bardzo ciekawa choć są słabe momenty. Dłużyzny i sporo teorii w drugiej części. Polecam. Ważny tytuł

Marcin

Słaba treść książki. Autor podaje informacje, które od wielu lat są w popularnych książkach, filmach i mediach. Czegoś więcej się spodziewałam po profesjonaliście niż nawiązywanie do Bundyego, Kempera, Trynkiewicza, Dahmera. Nie ma jakiś ciekawszych rzeczy niż wałkowane treści przez wszystkich? 90% informacji jest oklepanych.

Magdalena

Niesamowicie ciekawa lektura. Świetny lektor

Anna