Ucieczka- Wacław Sieroszewski

334 Strony
bookCoverFor

Opis

W drugiej połowie XIX wieku wielu Polaków przez swoją patriotyczną postawę trafiło na Syberię. Zesłańcy, mimo niezwykle trudnych warunków życia, starali się, na tyle, na ile było to możliwe, normalnie funkcjonować. Sieroszewski, który sam był wygnańcem politycznym z doskonałą wiernością oddaje obraz życia Sybiraków. Główną osią powieści jest planowanie ucieczki. Przygotowania jednoczą zesłańców, którzy narażają własne życie, by wydostać się z rosyjskiej krainy. Nie zdają sobie sprawy, że wśród nich czai się zdrajca.

Książka została napisana na podstawie prawdziwych wydarzeń. Sieroszewski dwukrotnie bez powodzenia próbował uciec z Syberii.

Wacław Sieroszewski (1858-1945) – polski pisarz, podróżnik, etnograf, zesłaniec na Syberię i działacz niepodległościowy. Jako autor stworzył wiele utworów dotyczących życia na Dalekim Wschodzie. Pisał powieści, a także książki naukowe o charakterze etnograficznym. Opisywał azjatyckie społeczności odchodząc od perspektywy kolonizatorskiej. Jego najbardziej znane utwory to: „Ocean", „Beniowski", „Ucieczka" i „Na kresach lasów".
Format:
E-book
Strony e-booka:
334
Język:
Polski
Data wydania:
14.08.2020
Wydawca e-booka:
Saga Egmont
Numer ISBN e-book:
9788726426137

© Saga Egmont (e-book)