Trzy kobiety- Jax Joanna

Ocena 4.5
8 godz. 9 min.
223 Strony
bookCoverFor

Opis

Trzy kobiety z różnych światów, które pewnego dnia połączył wspólny cel – walka o godność i możliwość decydowania o własnym życiu w rzeczywistości zdominowanej przez męski punkt widzenia. Karolina, córka znanego adwokata, nie może znieść tyranii ojca i uległości matki wobec męża brutala. Lucyna, służąca w zamożnym dworku, wdaje się w romans z młodym dziedzicem, który traktuje ją jak zabawkę. Paulina, bogata szlachcianka, wyjeżdża do Francji, gdzie odkrywa mroczny świat paryskiej bohemy i poznaje sławne skandalistki, które pokazują jej, że życie kobiety może wyglądać zupełnie inaczej niż dotąd sądziła. Czy zdołają pokonać lęk przed ostracyzmem społecznym i spełnią swoje marzenia? Czy będąc buntowniczkami, odnajdą miłość i szczęście? A może skazane są na samotność, ponieważ nie zechcą się przystosować do panujących obyczajów?


Joanna Jax, mistrzyni powieści z historią w tle, zabierze was w podróż do początku XX wieku, kiedy emancypantki próbowały zrzucić sztywny gorset narzuconych zasad, które nie pozwalały im po prostu być sobą.

Format:

E-book, Audiobook

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 9 min.

Strony e-booka:

223

Język:

Polski

Data wydania:

16.03.2023

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Flow

Numer ISBN audiobooka:

9788367402453

Wydawca e-booka:

Wydawnictwo Flow

Numer ISBN e-book:

9788367402460

Co myślą inni

Recenzje Trzy kobiety – E-book, Audiobook

Historia zawarta w tej książce mimo, iż działa się na początku XX w. w czasach już dla nas odległych, bardzo wciągnęła mnie swoją fabuła. Opisane przekonania i przeświadczenia dotyczące kobiet mimo ponad 100-letniej przeszłości wciąż na wielu wioskach czy domach są żywe. Niestety…

Róża

Cudowna opowieść, to jest moja pierwsza książka Joanny Jax, ale na pewno nie ostatnia, polecam całym sercem.

Kasia

Przepiękna historia walki kobiet o godne i równe traktowanie. Rewelacja

Daria

Książka wciągająca. Lektor super. Polecam.

Kamila