Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata

- Ann Rule

Ocena 4.6
17 godz. 10 min.
bookCoverFor

Opis

Pierwsze polskie wydanie klasyki true crime!

Przerażająca do szpiku kości i zaskakująco intymna legendarna już książka Ann Rule to opowieść kobiety, która zdaje sobie sprawę, że chłopak z dyżurki obok, jej przyjaciel, wrażliwy pracownik telefonu zaufania, to potwór w ludzkiej skórze.

Każdej przewróconej stronie towarzyszy zimny dreszcz, bo czy tak naprawdę znamy naszych bliskich?

Ted Bundy był jednym z najokrutniejszych amerykańskich seryjnych morderców, który przyznał się do zabicia przynajmniej trzydziestu sześciu młodych kobiet na terenie całego kraju. Skazano go na śmierć za trzy zabójstwa.

Korzystając z prywatnej korespondencji z Bundym, prowadzonej aż do jego egzekucji, Rule kreśli fascynującą opowieść rozpiętą między osobistą perspektywą a zawodowym profesjonalizmem dziennikarki będącej na tropie seryjnego mordercy, charyzmatycznego i inteligentnego człowieka, którego miała za przyjaciela.

Oto jego historia podwójnego życia, magnetycznej mocy, bezwzględnego przymusu i bezbronnych ofiar bestii. Spisana skrupulatnie przez kobietę, która myślała, że zna Teda Bundy’ego, dopóki nie zaczęła łączyć wszystkich dowodów i wyłonił się z nich przerażający obraz…

Autor:

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

17 godz. 10 min.

Język:

Polski

Data wydania:

6.04.2023

Wydawca audiobooka:

Sine Qua Non

Numer ISBN audiobooka:

9788382104356

Co myślą inni

Recenzje Ted Bundy. Bestia obok mnie. Historia znajomości z najsłynniejszym mordercą świata – Audiobook

Polecam

Daniel

Książka dobra. Ciekawa perspektywa osoby, która miała okazję poznać Teda osobiście. Bardzo podobała mi się także lektorka, która świetnie operowała głosem przez co opowieść nie była monotonna.

rozala

Dobra książka 😀

Agnieszka

Brakowało mi rysu psychologicznego, książka pozostawia wiele pytań. Ale też historia znajomości z Ann opowiedziana z jej perspektywy, także nie ma co się dziwić, że nie daje pełnego obrazu Teda. Ciekawe, bardzo polecam

Joanna