Tajemniczy przeciwnik

Ocena 4.6
8 godz. 56 min.
Agatha Christie
bookCoverFor

Opis książki

Brytyjski liniowiec Lusitania w 1918 roku został trafiony niemiecką torpedą i zatonął. Na pokładzie znajdowały się ściśle tajne dokumenty, niezwykle istotne dla brytyjskiego rządu. Przed katastrofą przejęła je Amerykanka, Jane Finn. Kilka lat po wojnie trwają poszukiwania kobiety, która może doprowadzić do politycznej katastrofy całe państwo. W szpiegowską aferę wplątuje się dwójka młodych ludzi: Tuppence i Tommy. Duet dołącza do poszukiwań. Niejednokrotnie narażając własną skórę krok po kroku docierają do prawdy. Czy młodym ludziom uda się uratować losy Anglii?
„Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza powieść Agathy Christie, w której pojawia się duet Tommy i Tuppence. Para młodych detektywów jeszcze nie raz zaskoczy czytelników niekonwencjonalnymi metodami pracy.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Jan ZakrzewskiEwa Krasnodębska

Format:

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 56 min.

Język:

Polski

Data wydania:

21.09.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726267044

Co myślą inni

Recenzje Tajemniczy przeciwnik –
Audiobook

🤩🤩🤩

Marzena

Pan Gosztyła jest fantastyczny .

KatarzYna

Lektor ok. Książka nudna.

Waldemar

Opowieść zachwycająca. Trzymająca w napięciu i ciągłych wątpliwościach. Polecam.

Tatiana