Tajemnice zbrodni- Ewa Ornacka

Ocena 4.6
6 godz. 6 min.
179 Strony
bookCoverFor

Opis

Wstrząsające zabójstwa, dramatyczne śledztwa, sprawiedliwość po latach.

Te zbrodnie były wyrzutem sumienia polskiej policji, bezsilnej wobec nieuchwytnych sprawców. Wyzwaniem rzuconym ekipom kryminalnym przez zabójców. Spędzały sen z powiek nawet najbardziej doświadczonym śledczym. Na przełom w śledztwie trzeba było czekać nawet lata. O rozwikłaniu tajemnicy zbrodni decydował niewiarygodny splot wydarzeń, łut szczęścia lub pozornie błaha rzecz, na przykład wiejska plotka, albo zwykły szyld reklamowy. Także czas, który zwykle zaciera ślady zbrodni i sprzyja sprawcom, tutaj obracał się przeciwko nim. Bo chociaż śledztwa tkwiły w martwym punkcie, to nauka pędziła do przodu. Stare dowody nabierały nowego znaczenia. Niewidoczna gołym okiem kropla krwi lub zaciśnięty w dłoni ofiary włos stawały się wizytówką mordercy.

Za każdą historią w tej książce kryje się czyjaś tragedia, niewyobrażalna rozpacz. Każda z nich pokazuje, jak wyrachowaną, okrutną istotą może być człowiek. Nawet ten, który na co dzień ratuje ludzkie życie. Moja książka jest reporterską rekonstrukcją pracy śledczych: od miejsca zabójstwa, aż do zatrzymania mordercy, próbą ukazania zwrotów akcji, których często nie widać w procesie sądowym. Odsłania emocje policjantów i prokuratorów pracujących - z godną podziwu determinacją - nad rozwikłaniem kryminalnej łamigłówki. Emocje, do których profesjonaliści rzadko się przyznają.

Ewa Ornacka to dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka reportaży telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz książek o polskiej mafii i kulisach operacji specjalnych organów ścigania (m.in. „Tajemnice zbrodni”, „Wrobiony w dożywocie” – historia Arkadiusza Kraski, „Kombinat zbrodni” – opowieść o grupie mokotowskiej, „Zrozumieć zbrodnię”). Jako pierwsza dotarła w 2001 roku do najpilniej strzeżonego przez policję świadka koronnego Masy, za którego głowę świat przestępczy oferował milion dolarów. Namówiła go, by stanął przed kamerą. Tak powstał pionierski serial dokumentalny pt. „Alfabet mafii” oraz książka pod tym tytułem, a po latach serial „Kobiety i mafia”. W 2019 pokłosiem jej reportaży było uchylenie przez Sąd Najwyższy wyroku dożywocia człowiekowi, który spędził w więzieniu blisko 20 lat za zabójstwa, których nie popełnił.

Publikowała m.in. na łamach tygodników Wprost i Newsweek, Prawa i życia oraz Śledczego (Focus). Nagrodzona przez środowisko dziennikarskie Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii, a także nagrodą studentów dziennikarstwa Motywatory za książkę Wojny kobiet (napisaną wraz z Piotrem Pytlakowskim). W 2007 roku, jako jedyna w historii polskiego dziennikarstwa śledczego, została objęta ochroną Centralnego Biura Śledczego i wywieziona z miejsca zamieszkania. Na motywach jej książki pt. „Skazane na potępienie” (o skazanej za zabójstwo sędzi) powstaje obecnie serial dla TVN pt. „Skazana” z Agatą Kuleszą w roli głównej.

Format:

Audiobook, E-book

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 6 min.

Strony e-booka:

179

Język:

Polski

Data wydania:

15.07.2021

Wydawca audiobooka:

XAUDIO

Numer ISBN audiobooka:

9788366807587

Wydawca e-booka:

XAUDIO

Numer ISBN e-book:

9788366807594

© XAUDIO (e-book)

Co myślą inni

Recenzje Tajemnice zbrodni – Audiobook, E-book

Fajna

emilia

Super.

J

Serdecznie polecam książkę))

Władysław

Przyjemny głos, bardzo ciekawa książka.

Iza

Super napisana.

Barbara

Historie przedstawione przystępnym, zrozumiałym językiem. Polecam.

Aga

Świetna

MONIKA

Świetna

Sylwia

Książka napisana prostym językiem, przyjemnie i szybko się czyta. Natomiast ja wole gdy historie są bardziej rozbudowane i maja więcej szczegółów.

Martyna

Polecam :)

Małgorzata

Książka godna polecenia

Aneta

Ciekawa

Izabela

Polecam. Ciekawe sprawy, oraz opisy. Również lektor bardzo przyjemny w odsłuchu.

Krzysztof

Świetna!

Ludwika

Bardzo dobra książka

Karolina