Tajemnica Bladego Konia

Ocena 4.6
7 godz. 48 min.
Agatha Christie
bookCoverFor

Opis książki

Powieść w nowym tłumaczeniu i odświeżonej odsłonie!

Morderstwo katolickiego księdza, ojca Gormana wstrząsa lokalną społecznością. Przy jego ciele znaleziono listę z nazwiskami. Samozwańczy młody detektyw Mark Easterbook odkrywa, że kolejne osoby z listy także nie żyją. Podejrzenia Marka padają na trzy staruszki mieszkające nad tytułowym pubem Blady Koń. Wieść głosi, że kobiety posługują się czarną magią i potrafią zabić dowolnie wybraną osobę na odległość. By Mark mógł potwierdzić pogłoski, musi skorzystać z ich usług. Towarzyszy mu Ginger, która już wkrótce może żałować swojego zaangażowania w sprawę... Czy za morderstwami rzeczywiście stoją trzy wiedźmy?
Powieść została zekranizowana w formie genialnego miniserialu z Rufusem Sewellem w roli głównej.

The Pale Horse Copyright © 1961 Agatha Christie Limited. All rights reserved.
AGATHA CHRISTIE, the Agatha Christie Signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved.
Translation entitled "Tajemnica Bladego Konia"© 2022 SAGA Egmont. All rights reserved.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Anna Rojkowska

Format:

Czas trwania audiobooka:

7 godz. 48 min.

Język:

Polski

Data wydania:

14.10.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726267013

Co myślą inni

Recenzje Tajemnica Bladego Konia –
Audiobook

To nie są wyżyny pisarskie pani Agaty alepan Gosztyla zawsze w formie

Magdalena

Super

Waldemar

Lubię Agatę Christi, a zwłaszcza w tak dobrym wykonaniu.

Zuzanna

:)

Lidia