Szukanie puenty życia- Agnieszka Metelska

Ocena 4
6 godz. 41 min.
189 Strony
bookCoverFor

Opis

Zbiór wywiadów przeprowadzonych z wybitnymi Polakami, m.in. z Józefem Tischnerem, Ewą Lipską czy Jerzym Kukuczką, osobami, których dokonania znane były nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Agnieszka Metelska prowadzi wywiady z zaangażowaniem oraz z pasją, dzięki czemu jej rozmówcy konfrontują się z innym niż własne spojrzenie, co czyni lekturę tych rozmów wyjątkowo zajmującą. Tytuł zbioru przywodzi na myśl zwłaszcza postać Jerzego Kukuczki – wywiad, którego udzielił himalaista, był ostatnim wywiadem w jego życiu.

Agnieszka Metelska – dziennikarka, poetka, prawniczka. Pisała dla „Fundamentów", „Przeglądu Tygodniowego", „Kobiety i życia", „Twojego Stylu", współpracowniczka „Życia Literackiego" i „Kontrastów". Wielokrotnie nagradzana za reportaże – „Tragarze codzienności", tekst zamieszczony w „100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku" (red. Mariusz Szczygieł) został określony jako jeden z najważniejszych reportaży ubiegłego stulecia.
W latach 90. XX wieku podjęła współpracę z pismem „Palestra", poruszającym tematykę związaną z problemami środowiska adwokackiego. Pełniła rolę rzeczniczki prasowej Naczelnej Rady Adwokackiej, prowadzi własną kancelarię adwokacką.
Format:
E-book, Audiobook
Czas trwania audiobooka:
6 godz. 41 min.
Strony e-booka:
189
Język:
Polski
Data wydania:
15.03.2021
Wydawca audiobooka:
Saga Egmont
Numer ISBN audiobooka:
9788726855678
Wydawca e-booka:
Saga Egmont
Numer ISBN e-book:
9788726775211

© Saga Egmont (audiobook)

© Saga Egmont (e-book)