Świąteczna mordercza gra- Alexandra Benedict

Ocena 3.5
10 godz. 2 min.
bookCoverFor

Opis

Wśród nocnej ciszy krzyk się rozchodzi…

Endgame House – mroczna siedemnastowieczna rezydencja z piaskowca i marmuru. Już sam jej wygląd może budzić grozę. Jednak Lily Armitage nie odwiedzała rodzinnej posiadłości z innego powodu. To tutaj ponad dwadzieścia lat temu, w Boże Narodzenie, zmarła jej matka. Wtedy dziewczyna obiecała sobie, że nigdy już nie przekroczy progu tego domu.

Kiedy umiera jej ukochana ciotka, Lily otrzymuje list z prośbą, aby po raz ostatni wróciła do Endgame House i wzięła udział w rodzinnej tradycji: corocznym poszukiwaniu skarbów. Na zwycięzcę czeka akt własności rezydencji. Dziewczynę jednak interesuje coś innego – wskazówki mają pomóc jej w rozwiązaniu tajemnicy śmierci matki. Aby je zdobyć, musi wziąć udział w rozgrywce. Jej kuzyni grają o posiadłość, dla niej nagrodą będzie prawda. Jednak nie wszyscy grają uczciwie…

Gdy burza śnieżna odcina Endgame House od wioski, Lily uświadamia sobie, że nie walczy już o spadek, ale o swoje życie.

„Świąteczna mordercza gra” zachwyci wielbicieli klasycznych powieści kryminalnych spod pióra Agathy Christie, a fanom kina przypomni nastrój znany z filmu „Na noże”.

Tłumaczenie:
Małgorzata Fabianowska
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
10 godz. 2 min.
Język:
Polski
Data wydania:
26.10.2022
Wydawca audiobooka:
WYDAWNICTWO KOBIECE
Numer ISBN audiobooka:
9788383211404

Co myślą inni

Recenzje Świąteczna mordercza gra – Audiobook

Rozczarowujące zakończenie:(

Karolina

Nie mogę przebrnąć. Książka może i bylaby interesująca, nie wiem, ale narratorka do bani. Czyta, jak automat, jak dziecko, które nie rozumie o czym jest ta opowieść. . Tragedia. Nie dałam rady.

Katarzyna

Nie mogę przejść przez te niekończące się opisy bólu po stracie, strachu wynikającego z przeszłośc itp.... ogólnie jakiegoś takiego użalania się głównej postaci.... o nie, u Christie była akcja, zagadka, życie. Nie wiem na ile to kwestia interpretacji lektorki, ale jak dla mnie wieje nudą.

Maja

Książka sama w sobie trzymająca w napięciu. Niestety lektorka czyta ją bezpłciowo co obniża zainteresowanie.

Karolina