Stalin- Giancarlo Villa, Lucas Hugo Pavetto

Ocena 4.2
1 godz. 28 min.
44 Strony
bookCoverFor

Opis

Przez ćwierć wieku (1929-1953) Józef Stalin był władcą absolutnym Związku Radzieckiego. Z urzędu na Kremlu lub z daczy pod Moskwą, gdzie często przebywał, dyktator żelazną pięścią zarządzał każdym aspektem życia społecznego, opartego na ekstremistycznej i ultra-uproszczonej interpretacji marksizmu. Mając obsesję na punkcie „wewnętrznych wrogów" gotowych go zdradzić, Stalin ustanowił reżim terroru, który nigdy nie pozwalał żadnemu z obywateli czuć się bezpiecznie. Szacuje się, że 60 milionów niewinnych ludzi doznało tragicznych skutków dyskryminacji i represji, w tym kary śmierci. Jednak dzisiaj, w Rosji wydaje się rozkwitać mit Stalina jako postaci historycznie „niezbędnej", która zasłużyła się przynajmniej w ten sposób, że przekształciła zacofany kraj w supermocarstwo przemysłowe, zdolne stawić czoła Hitlerowi i go pokonać. Biografia przedstawia życie radzieckiego dyktatora od lat seminarium w Tyflisie, przez rewolucję październikową, aż do szczytu władzy. Opisuje najistotniejsze aspekty życia prywatnego i publicznego oraz podkreśla złożoność człowieka, który stawił czoła epokowym wydarzeniom, oddziałującym do dziś na porządek świata, i ukierunkował je.

Giancarlo Villa - rzymianin, urodzony w 1988 roku, pisarz, dziennikarz, alpinista. Zajmuję się kwestiami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Jestem autorem dwóch powieści: „La Spada di Falkerith" (2016) oraz „The Hero of the Glacier" (2019). Opublikowałem także esej historyczny „Dalla Scoperta del Nuovo Mondo alla Ricerca del Passaggio a Nord Ovest" (2017). Kieruję kampanią dotyczącą ponownego zalesiania nieuprawianych i opuszczonych terenów.

Lucas Pavetto - Urodzony w Argentynie, skąd wyprowadził się w młodym wieku. Od najmłodszych lat wykazywał szczególne uzdolnienia w zakresie muzyki i malarstwa figuratywnego. Ukończył instytut sztuki w Urbino, gdzie studiował animację rysunkową i wyspecjalizował się w narracji komiksowej. Zaczął pracować w kinematografii jako reżyser, autor i scenarzysta własnych filmów.

Tłumaczenie:

Aleksandra Szymańska

Format:

E-book, Audiobook

Czas trwania audiobooka:

1 godz. 28 min.

Strony e-booka:

44

Język:

Polski

Data wydania:

28.09.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726697018

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726607925

© Saga Egmont (audiobook)

© Saga Egmont (e-book)

Co myślą inni

Recenzje Stalin – E-book, Audiobook

Polecam

Karol

👍

Marek

Polecam

Jakub

Zaiste intrygujące

Wojciech

Rozczarowująca

Temat potraktowany po macoszemu. Sylwetka Stalina przybliżona w sposób ekspresowy.

Natalia

Stalin

Bardzo dobra książka o Stalinie, tylko przykrótka.

Piotr