Śmierć na Nilu- Agatha Christie

Ocena 4.5
10 godz. 16 min.
Agatha Christie
bookCoverFor

Opis

Śmierć na Nilu w nowym tłumaczeniu i odświeżonej odsłonie!

Ekranizacja thrillera wszechczasów A. Christie już w kinach!

Słynny detektyw Poirot wyrusza w wycieczkowy rejs po Nilu. Ekskluzywnym statkiem podróżuje sama śmietanka towarzyska. Wśród pasażerów uwagę przykuwa para nowożeńców: Linnet i Simon Doyle. Szybko okazuje się, że może grozić im niebezpieczeństwo. Spokój małżeństwa zakłóca bowiem Jacqueline de Bellefort, była narzeczona Doyle’a. Kobieta nie kryje wściekłości na Simona. Nie może pogodzić się z faktem, że zamiast niej mężczyzna wybrał młodą milionerkę. W napadzie złości i pod wpływem alkoholu boleśnie rani Simona. A to dopiero początek katastrofy. W nocy na statku dochodzi do brutalnego morderstwa. Wyjaśnienia sprawy podejmuje się niezrównany detektyw Herkules Poirot.

Death on the Nile Copyright © 1937 Agatha Christie Limited. All rights reserved.
AGATHA CHRISTIE, POIROT, Agatha Christie Signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved.
Translation entitled "Śmierć na Nilu" © 2022 SAGA Egmont. All rights reserved.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Robert Ginalski

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 16 min.

Język:

Polski

Data wydania:

1.06.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726266986

Co myślą inni

Recenzje Śmierć na Nilu – Audiobook

Ok

Damian

Strasznie się zmęczyłem słuchając tego lektora, raz jest głośno, po chwili jest szept, bardzo ciężko było przebrnąć ☹️

Grzegorz

Polecam

Katarzyna

👍

Małgorzata

LEKTOR TRAGICZNY. Sapie, bezsensownie przyspiesza i urywa słowa. Czytanie "herkules" zamiast ~"erkiul" to już w ogóle profanacja...

Kamila

Super

Karolina

super

Gabriela

Supcio

ela

Polecam

Agnieszka

Super

Katarzyna

Średnia

Katarzyna

Świetna

Justyna

Świetna !

Matylda

Ksiazka w 90 % ciekawa, przede wszystkim psychologicznie roznorodne i ontrygijace charaktery bohaterów oraz ich mnogosc, zasluguja na podziw. Rozwiazanie zagadki jednak bardzo rozczarowujace w swojej zawiłosci, chociaz motyw zbrodni dość wiarygodny. Swietny lektor 👍💥

Arkadiusz

4.0

Jakub