Skazani na ból- Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ocena 4.5
7 godz. 50 min.
bookCoverFor

Opis

BĘDĄC ZE MNĄ JESTEŚ SKAZANA NA BÓL. NA CIERPIENIE. I NA NIEBEZPIECZEŃSTWO.

Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.

Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.

Skazani na ból to historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.

– Nic nie rozumiesz! Upraszczasz wszystko to, w co wierzę!
– Być może… – Wzięła głęboki wdech, uniosła głowę i spojrzała na mnie. – Starałam się to zrozumieć, ale nie potrafię. Nie pojmuję, jak możesz przekreślać wszystko, co nas połączyło. Kiedyś wszystko minie, twoi kumple się zestarzeją, założą rodziny, nie będą już biegać w kominiarkach na manify. A ty? Myślisz, że to będzie wieczne?
– Nie sięgam aż tak daleko. Wiem jedynie, co jest tu i teraz. A tu i teraz ty okazałaś się kłamliwa i fałszywa.
– Czekałam… po prostu czekałam. Poza tym… kocham cię, Aleks. I bałam się, że stanie się to, co właśnie się dzieje.
– Mogłaś mi od razu powiedzieć.
– Kiedy? Wtedy, na ulicy? Gdy biłeś Cyganów? Czy może wcześniej? W przedszkolu? Powiedz, kiedy, Aleks? I co? Zainteresowałbyś się mną? Czy może walnął z glana, gdy doszłoby do ciebie, że ratowałeś żydowską dziewczynę?
Poczułem się tak, jakbym to ja dostał z glana w ryj.
– Nigdy nie uderzyłem kobiety. Nieważne, czy była to biała kobieta, czy…
– No tak, jakaś brudaska. – Amelia pokiwała głową. – Nazwij to po imieniu. Ja i moja rodzina jesteśmy dla ciebie czym? Czekaj – uniosła dłoń – podludźmi. Prawda?
– Przestań. Możemy to załatwić bez zbędnego melodramatyzmu.
– Oczywiście. Jestem przecież cholernie spokojna. A ty chyba będziesz musiał się poddać jakiemuś oczyszczeniu, nie wiem… – Wzruszyła ramionami. – Poproś którąś ze swoich skinhead girls, niech się z tobą prześpi, w ramach kwarantanny.
– Zamknij się! – Uniosłem głos.

Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wrocławska pisarka, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Autorka ponad 40 bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, którą potem przekazuje do wrocławskich fundacji.

W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa, a od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a zdarza się to czasami), czyta i ogląda seriale kryminalne. Jej pasją są także nordic walking i robótki ręczne.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
7 godz. 50 min.
Kategorie:
Język:
Polski
Data wydania:
26.10.2022
Wydawca audiobooka:
Novae Res
Numer ISBN audiobooka:
9788382190205

Co myślą inni

Recenzje Skazani na ból – Audiobook

Piękna tragiczna miłość

Iwona

Wzruszająca

Martyna

Smutna, bardzo smutna. Dlaczego tak? 😪

Jolanta