Sami swoi- Andrzej Mularczyk

Ocena 4.9
8 godz. 26 min.
251 Strony
Sami swoi
bookCoverFor

Opis

Książka przedstawiająca dzieje dwóch zwaśnionych rodzin, Kargulów i Pawlaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej rozpoczynają wędrówkę na Ziemie Odzyskane. Kłótnia o miedzę i krowę Kargula staje się przyczyną wielu perypetii, w których prym wiodą skłóceni ojcowie. Niespodziewaną szansę na zgodę niesie uczucie, które rodzi się między synem Pawlaka a córką Kargula.

Film na podstawie scenariusza stworzonego przez Andrzeja Mularczyka otwiera kultową trylogię Sylwestra Chęcińskiego, komedie, które zostały uznane za ponadczasowe w dziejach kinematografii polskiej.

Historia sporów i komitywy dwóch rodzin, Kargulów i Pawlaków.

Andrzej Mularczyk – pisarz, scenarzysta filmowy, autor słuchowisk radiowych i reportaży. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, od lat 50. XX wieku współpracował z Polskim Radiem, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu odznaczeń i wyróżnień, m.in. Diamentowego Mikrofonu (2005), Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010) i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski (2011). W oparciu o scenariusze jego autorstwa powstało około 40 filmów, w tym kultowa trylogia „Sami swoi", „Nie ma mocnych", „Kochaj albo rzuć".
Format:
E-book, Audiobook
Seria:
Tom:

1

Czas trwania audiobooka:
8 godz. 26 min.
Strony e-booka:
251
Język:
Polski
Data wydania:
31.05.2021
Wydawca audiobooka:
Saga Egmont
Numer ISBN audiobooka:
9788726878776
Wydawca e-booka:
Saga Egmont
Numer ISBN e-book:
9788726878707

© Saga Egmont (audiobook)

© Saga Egmont (e-book)

Co myślą inni

Recenzje Sami swoi – E-book, Audiobook

Świetna. Lepsza od filmu

Andrzej

Sztos🙂

Łukasz

Rewelacja!!! Lektor wspaniały

Maja

Genialny lektor.

Damian

Wspaniała 😍

Magdalena

Świetna

Wiesław

Super wszystko było świetne i historia także

Arkadiusz

Kultowy film i kultowa ksiazka

Karolina

Po prostu bomba! Jakbym oglądała film. Bawiłam się równie dobrze, choć czujne ucho wyłapało trochę różnic między dialogami filmowymi a książkowymi. Słuchając audiobooka widziałam ciągle przed oczami aktorów, panie: Zbyszewską, Buyno-Łozę, Kuśmierską, Szymańską i panów: Kowalskiego, Hańczę, Janeczka, Pyrkosza. A dla lektora ogromne ukłony za dykcję szczególnie - w wypowiedziach głównych bohaterów. Świetnie udało się oddać ten charakterystyczny "zaśpiew" Zaburzaków. Dobra robota!

Katarzyna

Co tam mówić-super

Kamila

Rewelacja, lepsza od filmu. A lektor to mistrzostwo

Łukasz

Dużo ciekawiej niż w filmie, wiele wątków się wyjaśniło, na inne spojrzałam inaczej. Polecam

Emilia

Jak w filmie - tylko książka wyjaśnia kilka dodatkowych kwestii :-)

Marek

Rewelacyjna

Szkoda, że dopiero teraz trafiłam na książkę. Na pewno jeszcze do niej wrócę. Brawa dla lektora

Bernadeta

Super, jak ogladales ten kultowy film to musisz wysluchac ta ksiazke. Lepsze od filmu. Widzisz pszed oczyma film ale duzo extra w kiarzce jest opisane co powoluje wyobraznie “run wild”. Naracja Kazimierza Pawlaka jest super tak jak by sam aktor (Pawlak) to czytal. Polecam!!!

DANIEL