Sami swoi

Ocena 4.9
8 godz. 26 min.
251 Strony
Sami swoi
bookCoverFor

Opis książki

Książka przedstawiająca dzieje dwóch zwaśnionych rodzin, Kargulów i Pawlaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej rozpoczynają wędrówkę na Ziemie Odzyskane. Kłótnia o miedzę i krowę Kargula staje się przyczyną wielu perypetii, w których prym wiodą skłóceni ojcowie. Niespodziewaną szansę na zgodę niesie uczucie, które rodzi się między synem Pawlaka a córką Kargula.

Film na podstawie scenariusza stworzonego przez Andrzeja Mularczyka otwiera kultową trylogię Sylwestra Chęcińskiego, komedie, które zostały uznane za ponadczasowe w dziejach kinematografii polskiej.

Historia sporów i komitywy dwóch rodzin, Kargulów i Pawlaków.

Andrzej Mularczyk – pisarz, scenarzysta filmowy, autor słuchowisk radiowych i reportaży. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, od lat 50. XX wieku współpracował z Polskim Radiem, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu odznaczeń i wyróżnień, m.in. Diamentowego Mikrofonu (2005), Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010) i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski (2011). W oparciu o scenariusze jego autorstwa powstało około 40 filmów, w tym kultowa trylogia „Sami swoi", „Nie ma mocnych", „Kochaj albo rzuć".

Format:

E-book, Audiobook

Seria:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 26 min.

Strony e-booka:

251

Język:

Polski

Data wydania:

31.05.2021

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726878776

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726878707

Co myślą inni

Recenzje Sami swoi – E-book, Audiobook

Achh

Michał

Super narrator

Emil

Polecam

Mateusz

Wspaniały lektor

Ewa