Rzeźnik z Lyonu

Ocena 4.7
10 godz. 36 min.
bookCoverFor

Opis książki

KIEDY BARBIE WCHODZIŁ DO CELI, CZUŁAM, JAKBYM MIAŁA DO CZYNIENIA Z ROZWŚCIECZONYM ZWIERZĘCIEM, A NIE CZŁOWIEKIEM.
Klaus Barbie – Rzeźnik z Lyonu.
Dowódca Gestapo w Lyonie słynął z niebywałego okrucieństwa: mordów, gwałtów i tortur. Posłał do komór gazowych w Auschwitz 44 żydowskich dzieci i tysiące dorosłych, pojmał i zakatował Jeana Moulina – bohatera, organizatora tajnej armii francuskich bojowników. Po wojnie Klaus Barbie, poszukiwany przez cały świat... zniknął. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w roku 1970, gdy ktoś rozpoznał gestapowca w gazecie: nazista ukrywał się w Boliwii pod nazwiskiem Altmann.
Sprawę jego ekstradycji śledził z zapartym tchem cały świat, a proces Barbiego był jednym z najgłośniejszych w historii.
POZNAJ HISTORIĘ KLAUSA BARBIEGO, RZEŹNIKA Z LYONU.

Format:

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 36 min.

Język:

Polski

Data wydania:

12.04.2023

Wydawca audiobooka:

Storybox

Numer ISBN audiobooka:

9788383342993

© Storybox (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Rzeźnik z Lyonu –
Audiobook

Zaskakująco świetny tytuł. Sposób narracji, którego nie lubię, okazał się strzałem w 10tke. Lektor świetny. Bardzo polecam

Marcin

Polecam

Lukasz

👍

Monika

5-/5 Polecam. Książka prowokuje do myślenia. Obrazowo przedstawiona. Gubiłam się z nazwami bohaterów (moze dla tego, że słuchałam w czasie innych zajęć). Przy lektorze czytane można się cofnąć kilka stron i przypomnieć sobie bohatera. Dla potkreslenia charakteru tej książki używane są wulgarne slowa, trudne do zniesienia dla moich uszu. Musiałam czasami przyciszyć, aby dziecko nie słyszało.

Dorota