Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd- Kazimierz Nowak

Ocena 4.7
17 godz. 53 min.
bookCoverFor

Opis

„Przejęty jestem lekturą książki Kazimierza Nowaka "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd". To zupełnie niezwykła książka ze względu na treść i osobę autora, zasługująca na dużo większą uwagę i szerszy oddźwięk. Rewelacyjna to rzecz, którą włączam jako stałą pozycję do swoich wykładów, rozmów, refleksji na temat reportażu zagranicznego; oby zajęła ona stałe miejsce na listach klasyki polskiego reportażu - czego zresztą jestem od tego momentu sam gorącym zwolennikiem...” - Ryszard Kapuściński. Samotnie, bez pieniędzy, ale za to z niezłomnym charakterem i wielką determinacją, dzięki którym udaje mu się przebyć trasę wzdłuż całej Afryki z północy na południe, a następnie inną drogą – z południa na północ wyrusza Kazimierz Nowak , autor niniejszej opowieści, która niczym bajka odsłania przed nami cudowną krainę odległą tak w przestrzeni, jak i w czasie - Afrykę lat trzydziestych XX wieku...

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

17 godz. 53 min.

Język:

Polski

Data wydania:

3.03.2018

Wydawca audiobooka:

Aleksandria

Numer ISBN audiobooka:

9788365449993

Co myślą inni

Recenzje Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd – Audiobook

Wciągająca

Katarzyna

Świetny reportaż

wu

👌

Agnieszka

Ciekawe spojrzenie na przedwojenny świat (nie tylko Afrykę). Tak dawno, a wiele się nie zmieniło, szczególnie w ludziach. Polecam

Elżbieta

Książka niezwykła jak niezwykła była podróż Nowaka przez Afrykę w latach 30. dwudziestego wieku. Nie zetknęłam się z niczym podobnym. Takie wspomnienia są unikale i niepowtarzalne. Pokazują nam świąt tamtych lat i poszerzają światopogląd. Trudno o lepszy reportaż z podróży po czarnym lądzie. W niczym nie przypomina relacji współczesnych podróżników, autorów vloga. Będziesz zachwycony :-)

Renata

Niesamowity Człowiek, Podróżnik! Lecz szkoda, że nie szanował za bardzo swojego organizmu (w wysokiej gorączce kontynuował swoją Wielką Wyprawę.) Dziękuję autorowi tej książki, iż powziął trud napisania tej książki.

Dorota

Przepiękna, niesamowicie obrazowa opowieść o Afryce lat 30. Kazimierz Nowak opowiada o swojej podróży wyjątkowo rzeczowo, ale też dzieli się swoimi wewnętrznymi przeżyciami tworząc spójną całość. Obowiązkowa pozycja.

Oskar

Polecam

Katarzyna

Mistrzostwo świata

Piotr

Sztos! Wielki szacun dla Kazika!

Bartosz

Wciągająca

Tomasz

Coś cudownego. Przepłakana cała końcówka. Polecam wszystkim a najbardziej wolnym duchom.

Sylwia

Świetny reportaż o przedwojennej Afryce

Adrian

Niesamowitym jest fakt, że prawie 100 lat wstecz, człowiek z Poznania, dokonał dla wielu niemożliwego. Bardzo interesująca opowieść czytana przez równie wspaniałego lektora. Cieszę się, iż zacząłem przygodę z audiobookami właśnie od tej książki.

Paweł

Przenosi do Afryki

Niesamowity głos lektora, oprawa muzyczna oraz oczywiście wspaniałe opowieści

Natalia