Republika smoka

- Rebecca F. Kuang

Ocena 4.6
23 godz. 16 min.
627 Strony
Trylogia Wojen makowych
bookCoverFor

Opis


Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty.


Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni - Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci.


„Oszałamiający sequel „Wojny makowej", nakreślona z rozmachem historia podróży, której głównymi motywami są zemsta, przyjaźń i władza… Kuang stworzyła postać młodej kobiety targanej emocjami związanymi z przyjaciółmi i rodziną, poszukującej miłości i własnego miejsca na świecie, obdarzonej przez los niewyobrażalną mocą. To naprawdę niesamowita historia.” (Library Journal)


„Kuang przyprawiła sequel „Wojny makowej" sporą dawką swojej literackiej błyskotliwości. Ożywcza dawka niebanalnej militarnej fantasy.” (Publishers Weekly)


„Niekwestionowany talent narracyjny Kuang pozwala w znakomity sposób ukazać straszliwe psychologiczne i materialne skutki, na jakie wojna skazuje tych, których ma w założeniu chronić. Fani militarnej fantasy już teraz powinni zacząć czekać na następny tom cyklu.” (Booklist)


„Republika smoka jest po prostu niesamowita (…). To książka wielka, odważna, piękna i ostra jak brzytwa.” (Fantasy Hive)


„Powieścią tą Kuang dowodzi, że jej debiut nie był dziełem autorki jednego przeboju. Nie ma żadnych wątpliwości, mamy do czynienia z młodą królową fantasy.” (Novel Notions)

Tłumaczenie:

Grzegorz Komerski

Format:

Audiobook, E-book

Tom:

2

Czas trwania audiobooka:

23 godz. 16 min.

Strony e-booka:

627

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

8.03.2021

Wydawca audiobooka:

Fabryka Słów

Numer ISBN audiobooka:

9788379645008

Wydawca e-booka:

Fabryka Słów

Numer ISBN e-book:

9788379646234

Co myślą inni

Recenzje Republika smoka – Audiobook, E-book

Dobra książka

matylda

Trochę się dłużyła, w porównaniu z pierwsza częścią, ale nie na tyle, żebym nie sięgnęła po kolejna. Przeczytana doskonale.

Katarzyna

Głównej bohaterki praktycznie nie da się lubić, ale nie zmienia to faktu, że jej historia i cała jej otoczka napisana jest w bardzo dobry, ciekawy i wciągający sposób, przedstawiony świat i jego polityka a przede wszystkim język pisania autorki zasługują na 5 gwiazdek

Paulina

Love it

Ewelina