Ramiona wagi

Ocena 4.4
8 godz. 35 min.
254 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Praca sędziego to nie tylko satysfakcja z wymierzania sprawiedliwości i karania przestępców. Rzeczywistość nie jest czarno-biała, a każdy wyrok zostaje okupiony ciężarem odpowiedzialności. Zachowanie szacunku wobec prawa i wierność ideałom mimo zewnętrznych nacisków wystawiają na próbę głównego bohatera „Ramion Wagi". Choć warunki historyczno-polityczne ulegają zmianom, wyzwania przed którymi staje sędzia są uniwersalne.

Dylematy moralne w pracy na sali rozpraw doskonale zna sam autor książki. Józef Musioł przez wiele lat pracował jako sędzia Sądu Najwyższego, obecnie przebywa w stanie spoczynku. Jego doświadczenia z pracy prawniczej posłużyły do stworzenia ciekawej narracji o jednym z najbardziej poważanych zawodów we współczesnym świecie.

Józef Musioł (ur. 1933) – doktor nauk prawnych, adwokat, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, dziennikarz, autor książek. Jest założycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. W latach 80. Pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości. Aktywnie działa na rzecz kultury. Założył, funkcjonujący na przełomie lat 60. i 70., teatr faktu „Sąd Młodych" przy Teatrze Ziemi Rybnickiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związku Literatów Polskich.

Format:

Audiobook
E-book

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 35 min.

Strony e-booka:

254

Język:

Polski

Data wydania:

18.01.2021

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726755879

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726726213

Co myślą inni

Recenzje Ramiona wagi –
Audiobook, E-book

Książka jest zdrowo potrzepana. Chwilami fajnie się słucha i jest interesująca ale chwilami następują jakies wstawki o miłości i rozsterkach bohatera, jakieś zagmatwania na osi czasu. Tu milicja, zaraz wojna, znów komunizm a tu nagle 1994 rok. Nie idzie się połapać.

Kamila

Świetna

Mariusz