Ragnarok- Daria Kwiecińska

Ocena 4
13 godz. 14 min.
bookCoverFor

Opis

Eline mieszka na mokradłach rozlewiska Missisipi, gdzie, dzięki babci, może z rodzicami zajmować się końmi. Dziewczyna ma prawie wszystko, co byłoby jej potrzebne do szczęścia, jest pochłonięta swoją pasją i chodzeniem do szkoły ze swoją przyjaciółką, która, jak się okazuje, skrywa więcej przed Eline, niż chciałaby przyznać.

Dziewczyna odkąd pamięta, nigdy nie wierzyła w duchy, bogów, końce świata czy inne zjawiska, których nie dałoby się naukowo wyjaśnić. Jednakże... nie potrafiła się zakochać, ani nawet obdarzyć większym uczuciem kogoś, kogo lubiła, a tego wyjaśnić nie umiała. Po pojawieniu się w szkole Rikkego, w którego obecności zawsze czuje dziwne przyciąganie, podsycane nieznanym bólem, zmienia się wszystko.

Chłopak jest uosobieniem ideału. Ma majątek, nienaganny wygląd, ale coś jest z nim definitywnie nie tak. Krótko po tym Rikke wplątuje się w zdradę władcy demonów, a na skórze Eline pojawiają się złote runy, do tego znajduje dziwny przedmiot przypominający długopis pokrytymi tymi starymi znakami. Ludzie ją otaczający zaczynają kłamać, ginąć i okazało się, że Los trochę inaczej zaplanował sobie jej życie, niż ona by sobie życzyła.

Trafia do zupełnie innego wymiaru. Pełnego zdrad, run i potworów. Teraz musi udowodnić wszystkim, że tak łatwo nie zginie w tym brutalnym świecie. Czekają ją trzy próby, które pokażą, czy Eline rzeczywiście posiada potencjał runiczny i jest godna tego świata, bo koniec wszechrzeczy jest bliski, a on nie będzie mieć litości nad niczym, ani nad nikim.

Daria Kwiecińska - autorka serii fantasy Ragnarok. Inspiracją do stworzenia książki była mitologia nordycka. W twórczości autorki można doszukać się magicznego realizmu i romansu fantasy.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

13 godz. 14 min.

Język:

Polski

Data wydania:

1.08.2021

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726842050

© Saga Egmont (audiobook)