Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu- Paul Kleinman

Ocena 4.3
8 godz. 27 min.
bookCoverFor

Opis

Praktyczne i proste podejście do odkrywania meandrów ludzkiego umysłu. Zbyt często podręczniki zamieniają godne uwagi teorie, zasady i eksperymenty psychologiczne w nużący dyskurs, który nawet Freud miałby ochotę szybko zakończyć.

Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu pomija nudne szczegóły i statystyki, a zamiast tego oferuje lekcje psychologii, które angażują i pobudzają do głębokiego myślenia.

Od quizów osobowości i testu plam Rorschacha po B.F. Skinnera i etapy rozwoju, ten elementarz ludzkiego zachowania daje szybki przegląd współczesnej psychologii i jasny wgląd w zrozumienie ludzkiej egzystencji.

Niezależnie więc od tego, czy szukasz sposobów na studiowanie psychologii czy chcesz rozwikłać zawiłości swojego umysłu książka pomoże Ci lepiej zrozumieć mechanizmy i prawa rządzące psychiką i zachowaniami każdego człowieka.

Paul Kleinman - Mieszka w Nowym Jorku. Ukończył University of Wisconsin uzyskując dyplomy w zakresie sztuki i sztuki komunikacji w radiu, telewizji i filmie. Niezależny badacz i autor książek, w których w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy zawiłe teorie naukowe.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 27 min.

Język:

Polski

Data wydania:

23.02.2022

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.

Numer ISBN audiobooka:

9788381323840

Co myślą inni

Recenzje Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu – Audiobook

Konkret

Grzegorz

Super!

Aleksandra

Polecam

Maksym

Cudowna. Najlepiej robić sobie przerwy w słuchaniu na rozkminy jak to sugeruje tutuł

Justyna

Moim zdaniem książka z jednej strony nie jest dla osoby nie orientujacej się w temacie. Z drugiej zaś strony nie ma tak rozbudowanych tematów żeby była dla kogoś bardziej obeznanego. Pierwsza część książki była bardzo przyjemna, były poruszone badania/eksperymenty z których można było dużo wynieść, natomiast w połowie książki skakaliśmy z jednej postaci na drugą ( bez głębszego zapoznania się z tym nad czym pracował dany psycholog). Przy końcu znowu wróciliśmy na chwilę do badań. Moim zdaniem było zbyt dużo ruznorakich informacji które były omówione dosyć powierzchownie, można by było podzielić tę książkę na dwa tomy i trochę dłużej "przysiąść" przy poszczególnych zagadnieniach. Jeśli chodzi o lektora to przyjemnie się słuchało, natomiast niestety przez, moim zdaniem, nadmiar informacji nie zapamiętałam zbyt wielu rzeczy, tylko te które były bardziej rozwinięte. Nie odradzam, nie polecam.

Oliwia

Książka czasami przytłacza formą w jaka jest napisana. Wypunktowane treści, jakby ktoś czytał notatki studenta. Dobra dla początkujący, ale decydowanie nie w formie audiobooka tylko książki do której można zajrzeć, szukając danego zagadnienia. Tytuł mylący.

Genialne.

Anna

Podoba się

Elżbieta

Przyjemnie sie slucha tym co sie interesuja psychologia. Przytlaczajace moze byc czasami ilosc przykladow doswiadczen psychologicznych...osobiscie poleglem na obrazach z plam atramentu... musialem przewinac

Luke

Dobra pozycja dla psychologów początkujących jak i dla praktykujących w celu przypomnienia.

Mateusz

samo mięso - to lubię

Maja

super

Sebastian

Go9d

Filip

Bardzo miło słucha się lektora, przydatna wiedza

Klaudia

Bardzo łatwe w odbiorze kompendium z psychologii zawierające najważniejsze nazwiska i pojęcia. Czyta przyjemny głos - doceniam dykcję i barwę. Czasem mam wrażenie, że lektor nie ma pojęcia o czym czyta, ale chyba najgorsze jest to, że niepoprawnie wymawia niektóre słowa. Magenta - zamiast madżenta, Maslow - zamiast Mazlou (litości, gość urodził się na Brooklynie, nie w obwodzie kałuskim!), gestalt - zamiast gesztalt... Drodzy wydawcy, pora zacząć słychać nagrań przed publikacją.

Monika