Przygody Sindbada Żeglarza

Ocena 4.1
9 godz. 49 min.
213 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Leśmian opisał siedem przygód Sindbada. Każda przygoda rozpoczyna się morską wyprawą i wysyła bohatera utworu w najdziwniejsze miejsca na Ziemi. Każdej towarzyszy gorące uczucie bohatera do pięknej księżniczki.
Podróże naszego żeglarza obfitują w niesamowite spotkania, nie wszystkie bezpieczne. Niektóre perypetie Sindbada są zabawne, inne trochę przerażające, za to wszystkie niesamowicie oryginalne i utrzymane w klimacie orientu.

Bolesław Leśmian (1877-1937) – polski poeta i prozaik żydowskiego pochodzenia, krytyk literacki, twórca neologizmów oraz nowego typu ballady. Uznany za najbardziej oryginalną indywidualność literatury polskiej XX wieku. W swojej twórczości odwoływał się do symbolizmu, romantyzmu, realizował się w wymiarach filozoficzno-metafizycznym i psychologicznym.

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 49 min.

Strony e-booka:

213

Język:

Polski

Data wydania:

27.04.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726515930

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726426410

Co myślą inni

Recenzje Przygody Sindbada Żeglarza –
E-book, Audiobook

Uwielbiam tę książkę, powrót do dzieciństwa

Ewa