Przeklęte piękno

Ocena 4.5
11 godz. 22 min.
282 Strony
Maria Wern
bookCoverFor

Opis książki

W Visby trwa "Tydzień Średniowieczny". W ruinach kościoła św. Klemensa, pod osłoną nocy, spotyka się tajna grupa teatralna. Centralnym punktem odgrywanego przez nią spektaklu jest odnaleziony w ruinach podwójny grobowiec z XII wieku, zawierający szczątki młodej dziewczyny i starszego mężczyzny. Oboje zostali brutalnie zamordowani, najprawdopodobniej napadnięto ich we śnie. Aktorzy odgrywają ich historię na scenie. Aby dołączyć do trupy, szesnastoletnia Malva musi przejść symboliczny rytuał - spędzić noc w grobowcu i rankiem wydostać się z niego o własnych siłach.
Maria Wern zakochuje się na imprezie firmowej w pewnym strażaku. Jest on członkiem owej trupy teatralnej i odgrywa w spektaklu rolę Gregoriusa, mnicha, który poprzysiągł życie w czystości i ubóstwie. Kiedy Malva znika bez śladu, Maria zaczyna się zastanawiać, czy obiekt jej westchnień wie coś na temat zaginięcia dziewczyny. Zrozpaczony ojciec szesnastolatki zgłasza sprawę na policję, nikt nie widział Malvy od kilku dni.
Tymczasem na kamienistej plaży zostaje znaleziona martwa kobieta. Mogła zginąć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, okazuje się jednak, że wiele osób życzyło jej śmierci...
"Przeklęte piękno" to trzynasta część w popularnej serii Anny Jansson o Marii Wern. Tym razem komisarka ryzykuje naprawdę dużo, by rozwiązać zagadkę zniknięcia Malvy.

Tłumaczenie:

Ewa Wojciechowska

Format:

Audiobook
E-book

Tom:

13

Czas trwania audiobooka:

11 godz. 22 min.

Strony e-booka:

282

Język:

Polski

Data wydania:

6.11.2023

Wydawca audiobooka:

BookBeat

Numer ISBN audiobooka:

9789189337329

Wydawca e-booka:

BookBeat

Numer ISBN e-book:

9789189337824

Co myślą inni

Recenzje Przeklęte piękno –
Audiobook, E-book

Super!

Aleksandra