Profesor i cyjanek

Ocena 4.2
7 godz. 50 min.
Reportaże Jarosława Molendy
bookCoverFor

Opis książki

Czy znany profesor zabił swoją młodą żonę? Tym żyła cała Polska!

Pewnej mroźnej styczniowej nocy 1955 roku do małego mieszkania przy ulicy Nowy Świat w Warszawie zostają wezwane milicja i pogotowie. Na miejscu stwierdzają zgon młodej kobiety, żony znanego w warszawskim świecie intelektualisty, profesora zoologii, Kazimierza Tarwida. Zostaje on oskarżony o otrucie Teresy Tarwid cyjankiem potasu…
Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy morderstwo doskonałe? Tę zagadkę swego czasu próbowała rozwiązać cała Polska Ludowa. Jarosław Molenda w swojej najnowszej książce analizuje wydarzenia, które tak podzieliły ówczesne społeczeństwo i sądy obu instancji.
Czy młoda matka mogła chcieć się zabić? Czy nowa kochanka była wystarczającym powodem do zabójstwa żony? Dlaczego dwoje naukowców trzymało w domu niebezpieczny cyjanek?
Sprawa Tarwida to, obok sprawy Gorgonowej, jeden z najgłośniejszych procesów poszlakowych w historii polskiego sądownictwa, który trwał pięć lat i który budzi emocje do dziś.

Format:

Czas trwania audiobooka:

7 godz. 50 min.

Język:

Polski

Data wydania:

27.07.2021

Wydawca audiobooka:

Storybox

Numer ISBN audiobooka:

9788382337099

© Storybox (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Profesor i cyjanek –
Audiobook

Chyba wolałabym tę opowieść bez "odkrywczych" wtrętów autora. Szczególnie te na temat depresji i samob*jstwa są zupełnie wyssane z palca. Można się nieźle wkurzyć.

Anna

Wciągający audiobook do ostatniej minuty

Ewelina

jak zawsze autor mnie nie zawiódł

MONIKA

Ciekawa historia, chociaż dużo wątków się powtarza… ale mimo to polecam 😀

Katarzyna