Poza granicą szaleństwa

Ocena 4.5
8 godz. 31 min.
241 Strony
Prokurator Marian Suski
bookCoverFor

Opis książki

Policjanci warszawskiej dochodzeniówki odnajdują ciało Grzegorza Rosy. Wszystko wskazuje na wypadek aż do momentu, kiedy patolog sądowy odkrywa dziwne nacięcie na narządach płciowych zmarłego. Jakiś czas później pod kołami tramwaju ginie tancerka, przy której policja znajduje posążek boga Min utożsamianego przez starożytnych z płodnością. Poszukując tropów mordercy policjanci kryminalni, pod przywództwem nowego prokuratora Franciszka Dylika, sięgają do archiwum X, aby przyjrzeć się sprawom sprzed lat. Jaki związek ze śledztwem będzie miało odkrycie tajemnicy aspirant Marzeny Gibały, którą funkcjonariuszka ukrywała skrzętnie przed światem? I jaką rolę odegra w całej sprawie były prokurator Marian Suski, który w poszukiwaniu zemsty na swoim największym wrogu, wyruszy w podróż najpierw do Paryża, a potem aż do Egiptu? Prawda okaże się przerażająca...

"Książka mistrzostwo!!! Lektor genialny!!! Ogromna przyjemność słuchania tak błyskotliwego i inteligentnego kryminału!" - opinia słuchaczki. Polecamy również "Lista sześciu" oraz kolejne tomy w serii o prokuratorze Marian Suskim oraz warszawskimi policjantami. Także polecamy cykl o Tim Mayera.

Wojciech Kulawski - pisanie traktuje jak przygodę życia. Inspiracje czerpie z dalekich podróży i nocnych rozmów z ciekawymi ludźmi. Uważa, że wiedza zgromadzona w książkach, to najcenniejszy skarb ludzkości. Nie zamyka się w jednym nurcie literackim, eksperymentując z kryminałem, thrillerem, sensacją, horrorem, sci-fi a nawet literaturą obyczajową. Mieszka w malowniczym Rzeszowie. Laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach literackich m.in. Poznań Fantastyczny, Literacki Debiut Roku, Międzynarodowy Festiwal Kryminału czy Międzynarodowy Festiwal Opowiadania.

Format:

Audiobook
E-book

Tom:

4

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 31 min.

Strony e-booka:

241

Język:

Polski

Data wydania:

10.08.2020

Wydawca audiobooka:

Lind & Co

Numer ISBN audiobooka:

9789179037567

Wydawca e-booka:

Lind & Co

Numer ISBN e-book:

9789180190039

Co myślą inni

Recenzje Poza granicą szaleństwa –
Audiobook, E-book

Ok

Joanna

Polecam :)

Trzyma w napięciu.

KINGA