Portret Doriana Graya

Ocena 4.4
7 godz. 18 min.
bookCoverFor

Opis książki

Wielokrotnie wystawiane i ekranizowane ponadczasowe dzieło najwybitniejszego irlandzkiego autora.

Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde’a znakomitą lekcję, że „człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna”.

Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde’a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów – Portret… „zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk – tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian – tym, kim chciałbym zostać – być może w innych czasach”.

Tłumaczenie:

Kazimierz Czachowski

Format:

Czas trwania audiobooka:

7 godz. 18 min.

Język:

Polski

Data wydania:

20.04.2021

Wydawca audiobooka:

POTOP

Numer ISBN audiobooka:

9788396048363

Co myślą inni

Recenzje Portret Doriana Graya –
Audiobook

Wciągająca, trafna, zaskakująca i z niesamowitymi metaforami

Marta

No jest to coś Ale fenomenu nie rozumiem ogólnie ich wypowiedzi najczęściej męczą bucowatością Ale ciekawy pomysł

Wiktoria

Klasyka w świetnej interpretacji.

Iwona

Bardzo ciekawa i zajmująca książka, nie można zapominać o świetnym lekturze dzięki któremu słuchanie jej było taką przyjemnością.

Igo