Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji

Ocena 4.4
6 godz. 53 min.
bookCoverFor

Opis książki

Zabawny, a przy tym przejmujący zbeletryzowany opis pięciu lat pracy w japońskim przedsiębiorstwie. Jak zatrudnia się, pracuje i odchodzi z firmy w Japonii.


Trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w firmie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem, pośród sześciuset pracowników korporacji. Musi dostosować się do nowych warunków i wymagań. Przywdziewa strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, bierze udział w naradach, wyjeżdża w delegacje i na wycieczki pracownicze, spędza weekendy z Prezesem i wieczory z kolegami z pracy.


Piotr Milewski - urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2014) i Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2015) oraz Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (2018). Współautor książek Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Nominowany do nagrody magazynu „National Geographic Traveler”. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.

Format:

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 53 min.

Język:

Polski

Data wydania:

8.07.2021

Wydawca audiobooka:

Świat Książki

Numer ISBN audiobooka:

9788381399708

Co myślą inni

Recenzje Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji –
Audiobook

Super lektura! Książka pokazuje kulturę pracy w Japonii, która ma pozytywne i negatywne strony :D

Bartosz

Bardzo ciekawe spojrzenie na japońską codzienność. Wiele ludzi zachwyca się japońską kulturą, architekturą, kuchnią ale wiedzą o tym jakie ma to skutki dla życia mieszkańców kraju kwitnącej wiśni nie jest już tak powszechna. Książka godna polecenia. Przyjemnie się ją czyta / słucha.

Karolina

Godna polecenia

Barbara

bardzo ciekawa! super lektor!

Aneta