Pierwszy Glina: Żołnierze miłujący
    
Udostępnij książkę    
”W grudniu 1807 roku spokojnym warszawskim Żoliborzem wstrząsa potężny wybuch, który niszczy pałacyk zajmowany przez oficera armii napoleońskiej. Policjanci z nowo utworzonego Wydziału Śledczego wszczynają dochodzenie, ale szybko zostają odsunięci od sprawy przez Francuzów. Nie dają za wygraną, bo Warszawa to ich miasto i żabojady nie będą się tutaj szarogęsić. Szybko okazuje się, że afera sięga samych szczytów władz Księstwa Warszawskiego...
„Pierwszy Glina” pokazuje początki funkcjonowania pierwszej polskiej policji śledczej z prawdziwego zdarzenia, zajmującej się rozwiązywaniem poważnych zagadek kryminalnych. Jej twórcą był legendarny stróż prawa, Augustyn Feliks Gliński (1762-1828), człek prawy i wielkiego serca, a dla przestępców bezlitosny. Podziwiający pana Augustyna prosty lud warszawski przezwał go Gliną.
Oto pierwsza z historii o „generale policjantów”, pamięć o którym żyje do dziś w przezwisku polskich policjantów.” Andrzej Sawicki urodził się w 1974 roku. Posiada tytuł inżyniera chemika. Uwielbia eksperymentować nie tylko z substancjami, ale też z losami bohaterów swoich powieści. Zadebiutował w 2004 roku w czasopiśmie internetowym Fahrenheit. Dotąd wydał 29 powieści i opowiadań, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów fantasy i science fiction.
Pokaż więcej