Pieniądz i zdrada- Theodore Dreiser

366 Strony
Finansista
bookCoverFor

Opis

W świecie finansjery nawet najlepiej skrojony garnitur nie zmieni ludzkiej natury.

Po przeprowadzce Frank Cowperwood całkowicie dał się pochłonąć przez nowe interesy. Początkowo dbał jeszcze o to, by zapewnić świeżo poślubionej Aileen rozrywkę, ale wkrótce i te obowiązki powierzył swoim zaufanym przyjaciołom. Młoda mężatka wciąż kocha Franka, ale coraz bardziej dokucza jej samotność i brak czułości. Wieczorami chadza na wesołe spotkania miejscowej cyganerii. Właśnie podczas jednej z takich imprez spotka mężczyznę, którym - jak przyznaje sama przed sobą - bardzo by się zainteresowała, gdyby nie Cowperwood. Polk Lynde jest koneserem damskich serc i wyraźnie dąży do zacieśnienia znajomości z nieznajomą.

Kontynuacja powieści "Tytan" Theodore'a Dreisera. Postać Franka Cowperwooda jest inspirowana biografią prawdziwego finansisty Charlesa Tysona Yerkesa.

Idealna lektura dla miłośników powieści "Wielki Gatsby" Francisa Scotta Fitzgeralda.

Przełom XIX i XX wieku to czas, kiedy najpełniej urzeczywistnia się amerykański sen. Kilka skutecznych kroków wystarczy, by dojść do wielkiej fortuny. Kilka fałszywych ruchów, a można stracić wszystko. Na takim rollercoasterze wytrzymują tylko najwytrwalsi. Tacy jak Frank Cowperwood.

Theodore Dreiser (1871-1945) - amerykański powieściopisarze i dziennikarz, przedstawiciel naturalizmu w literaturze. Zafascynowany naturą i psychologią ludzi niemoralnych, którzy jednak uparcie prą do przodu i osiągają swoje cele. Do jego najsłynniejszych dzieł należą "Siostra Carrie" i "Tragedia amerykańska". Dreiser wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia pisarzy, dziś jest uznawany za jednego z gigantów literatury amerykańskiej.
Tłumaczenie:
Marceli Tarnowski
Format:
E-book
Tom:

2

Strony e-booka:
366
Język:
Polski
Data wydania:
8.11.2022
Wydawca e-booka:
Saga Egmont
Numer ISBN e-book:
9788728482759