Ostatnie namaszczenie

- Krzysztof Haladyn

Ocena 4.5
11 godz. 37 min.
270 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Przypuśćmy, że w ręce kapelana walczącego o przetrwanie oddziału partyzantów przypadkiem wpada grimoire - księga zaklęć. Dodajmy - działająca. Dalej jest tylko lepiej.


Jarosław Grzędowicz


Trwa II Wojna Światowa, kulminacja chaosu, terroru i szaleństwa. Gdzieś na wschodzie Polski niewielki oddział partyzantów z zaciekłą determinacją broni swojego kraju przed najeźdźcami. Giną kolejni żołnierze, oddział powoli się wykrwawia. Jeśli zostaną w lesie nadchodząca zima będzie kresem dla nich wszystkich. W rozpaczliwej próbie przetrwania próbują odbić z rąk Rosjan pobliskie miasteczko. To, co tam zastają wystawia na próbę ich odwagę, siłę ducha i poczytalność. Bo jak pogodzić się z czymś, czego w żaden sposób nie może przyjąć racjonalny rozum?


Niepozorna książeczka, znaleziona w zniszczonym kościele, daje nadzieję. Na przetrwanie, a może nawet na zwycięstwo. Jednak cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić będzie koszmarnie wysoka i wystawi na próbę człowieczeństwo każdego z partyzantów, łącznie z oddziałowym kapelanem. To on ostatecznie będzie musiał zdecydować, jak wielkie świętokradztwo jest skłonny popełnić w imię walki za Ojczyznę.


Ta historia chwyta za gardło na pierwszej stronie i nie odpuszcza do ostatniego zdania.

Format:

E-book, Audiobook

Czas trwania audiobooka:

11 godz. 37 min.

Strony e-booka:

270

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

30.09.2022

Wydawca audiobooka:

Fabryka Słów

Numer ISBN audiobooka:

9788379648290

Wydawca e-booka:

Fabryka Słów

Numer ISBN e-book:

9788379644094

Co myślą inni

Recenzje Ostatnie namaszczenie – E-book, Audiobook

Czekam z niecierpliwością na kolejną część

Mateusz

Kapitalna pozycja, gratuluję autorowi! :) Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnej części.. Postacie prawdziwie żywe/ludzkie. Dojrzałe, mroczne, czasem trochę zbyt brutalne dzieło.. Klimat partyzantów świetnie oddany. Alternatywna historia z elemetntami magicznymi, to jest właśnie to czego szukam.

Kamil

Można posłuchać w wolnej chwili.

Paweł

Ok

Marek