Ostatni szaman Pomorza

9 godz. 41 min.
bookCoverFor

Opis książki

Ofiara została przyjęta!

Obisław, najmłodszy syn sołtysa Drewki, jako dziecko przeznaczony został do nauki profesji szamana. Profesji potrzebnej i poważanej wśród mieszkańców pogańskiej Osady Siedmiu Jezior, która pewnego dnia została zrównana z ziemią przez niosących misję chrystianizacyjną braci Zakonu Krzyżackiego. Obisław musiał odnaleźć się w nieznanym sobie świecie, którego porządku nie rozumiał, i w nowej religii, którą mu narzucono. Jako człowiek o wielu talentach potrafił wypracować sobie drogę do względnie bezpiecznego i szczęśliwego życia. Jednak każdego dnia coś mówiło mu, że nie taki los jest mu pisany. Czy bohaterowi udało się wypełnić swoje przeznaczenie?

Opowieść o ostatnim szamanie Pomorza jest opowieścią o końcu pełnego legend rozdziału w historii tej krainy, o którym nie wolno nam zapomnieć.

„Ekspedycja zwinęła się. Zabrała wozy z dobytkiem, woły, krowy, owce i barany oraz brańców, i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku ruszyła w stronę Gdańska.
Była osada, byli mieszkańcy, zostały zgliszcza i pustka. Nawet nazwa miała być wymazana z ludzkiej pamięci i wszystkich dokumentów.
Ale czy rzeczywiście nikt tam nie pozostał? Myli się ten, kto tak myśli. Został szczupły jasnowłosy chłopak."

Franciszek Szczęsny - autor powieści oraz bajek dla dzieci, również w języku kaszubskim. Laureat trzech nagród literackich: Wydawnictwa Iskry za „Na przekór" z 1982 roku, Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za „Gryfowy szaniec" z 2003 roku, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie za „Kamienistą drogę" z 2007 roku. Odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz kompletem odznaczeń resortowych MON.

Format:

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 41 min.

Język:

Polski

Data wydania:

10.11.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728524466