Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet

Ocena 4.5
8 godz. 32 min.
bookCoverFor

Opis książki

Nikomu nie żal pięknych kobiet
choć każda promień w oczach ma…
Panowie patrzą w oczy nam
panowie piją zdrowie dam…
a z nami idzie śpiewka ta
ona to sobie radę da...

Dawała sobie radę z pisaniem, miała niezaprzeczalny talent. Trudniej szło jej z życiem osobistym. Goniła uczucie jak goni się króliczka: już... już się go łapie, co za podnieta! A on umyka.

Pierwszy z wydanych, najlepszy z dotychczasowych portret Osieckiej – poetki, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, kilku powieści, spektakli telewizyjnych, a nawet znanego hasła „Coca-Cola to jest to!”, dziennikarki, matki, żony, kochanki, kobiety towarzyskiej.

W tej nietypowej biografii Zofia Turowska pokazuje bohaterkę pełną życia, wolną, niedającą się ograniczać konwenansom, a historie licznych perypetii miłosnych, związków małżeńskich i partnerskich opisuje z wyczuciem i dyskrecją. Jej Osiecka to wiele Agnieszek w jednej kobiecie.

Format:

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 32 min.

Język:

Polski

Data wydania:

3.12.2020

Wydawca audiobooka:

Marginesy

Numer ISBN audiobooka:

9788366671614

© Marginesy (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet –
Audiobook

Super

Anna

Dość ciekawe.

Aga

Dużo twórczości i życia zawodowego A.Osieckiej, zgrabnie wplątane w to szczegóły z życia osobistego. Poznaje się ją też przez to, co pisała. Książka ogólnie na plus.

Sylwia

W porządku, ale jednak czegoś zabrakło. Myślałam, że będzie bardziej sensacyjna, trzymajaca w napięciu. Na pewno na plus cytaty dzieł Pani Agnieszki i duza dbałość o szczegóły.

Sandra