Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet- Zofia Turowska

Ocena 4.5
8 godz. 32 min.
bookCoverFor

Opis

Nikomu nie żal pięknych kobiet
choć każda promień w oczach ma…
Panowie patrzą w oczy nam
panowie piją zdrowie dam…
a z nami idzie śpiewka ta
ona to sobie radę da...

Dawała sobie radę z pisaniem, miała niezaprzeczalny talent. Trudniej szło jej z życiem osobistym. Goniła uczucie jak goni się króliczka: już... już się go łapie, co za podnieta! A on umyka.

Pierwszy z wydanych, najlepszy z dotychczasowych portret Osieckiej – poetki, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, kilku powieści, spektakli telewizyjnych, a nawet znanego hasła „Coca-Cola to jest to!”, dziennikarki, matki, żony, kochanki, kobiety towarzyskiej.

W tej nietypowej biografii Zofia Turowska pokazuje bohaterkę pełną życia, wolną, niedającą się ograniczać konwenansom, a historie licznych perypetii miłosnych, związków małżeńskich i partnerskich opisuje z wyczuciem i dyskrecją. Jej Osiecka to wiele Agnieszek w jednej kobiecie.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
8 godz. 32 min.
Język:
Polski
Data wydania:
3.12.2020
Wydawca audiobooka:
Marginesy
Numer ISBN audiobooka:
9788366671614

© Marginesy (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet – Audiobook

Wspaniala ksiazka, a lektorka doskonala.

Marzena

Piekna

Piekna

Monika

Wiele książek przeczytałam o Agnieszce Osieckiej, bo jej osoba i twórczość są mi szczególnie bliskie. Ta podobała mi się jak najbardziej, jednak uważam, że raczej jest przeznaczona dla tych, którzy życie Agnieszki znają dość dobrze, ponieważ mówi o niej tak hasłowo, fragmentarycznie opisuje jej życie.

Monika