Osada

Ocena 4.6
10 godz. 24 min.
242 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Zimą 1978 roku świat był bliski końca. Śnieg przykrył ziemię grubą warstwą, a niektórzy twierdzili, że nawet piekło zamarzło. Tymczasem ono właśnie wtedy się obudziło.
W maleńkiej wsi położonej u stóp Karkonoszy podporucznik Jan Ryś spędza pierwsze od dawna Boże Narodzenie w gronie najbliższych. Świąteczną sielankę przerywa atak zimy, odcinając malutką osadę od świata. Skazana na porażkę walka z bezwzględnymi siłami natury schodzi jednak na drugi plan, gdy na środku wsi zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. W obliczu zbrodni budzą się dawne animozje, głęboko skrywane lęki i tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Czy niedoświadczony milicjant będzie w stanie udźwignąć ciężar wytropienia mordercy? Ile prawdy jest w powtarzanej przez starszych mieszkańców legendzie, że wieś nawiedziła Mara, demon mrozu i śmierci, który już niegdyś zebrał krwawe żniwo?
Czterdzieści lat po tamtych wydarzeniach policjanci z Archwium X wzywają emerytowanego Jana Rysia na przesłuchanie dotyczące zbrodni z 1978 roku, tym samym budząc uśpione demony.
Michał Śmielak kolejny raz buduje duszną atmosferę małej społeczności, pokazując, że zło nigdy nie śpi…

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 24 min.

Strony e-booka:

242

Język:

Polski

Data wydania:

8.11.2023

Wydawca audiobooka:

Skarpa Warszawska

Numer ISBN audiobooka:

9788383293158

Wydawca e-booka:

Skarpa Warszawska

Numer ISBN e-book:

9788383293141

Co myślą inni

Recenzje Osada –
E-book, Audiobook

Słabe

Natalia

Nie urzekła mnie ta książka ,,,ale lektor już tak😉

Łukasz

Ciekawa

Danuta

Książka bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu, z zaskakującym zakończeniem. Polecam.

Beata