Oleńka. Panienka z Białego Dworu

Ocena 4.7
9 godz. 31 min.
Wiek miłości, wiek nienawiści
bookCoverFor

Opis książki

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów.
Pierwszy tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną codziennością.
Wileńszczyzna, 1913 rok. Hrabia Aleksander Ostojański jest właścicielem ogromnego rodzinnego majątku ziemskiego, imponującego pałacu, gorzelni i stadniny, gdzie hoduje wspaniałe konie czystej krwi. Od pokoleń Ostojańscy żyją w poczuciu, że ich obowiązkiem jest umacnianie polskiego ducha na opanowanej przez zaborcę ziemi.
Osiemnastoletnia Oleńka, najmłodsza spośród trojga dzieci hrabiego, jego ulubienica, została wychowana na gorącą patriotkę, ale także, inaczej niż jej rówieśnice, na samodzielną, pewną siebie kobietę, która wie, czego pragnie od życia.
A pragnie Joachima, ubogiego nauczyciela z sąsiedztwa. W świecie, gdzie urodzenie stawia się nad uczucia, hrabiostwo Ostojańscy nie dopuszczą do mezaliansu córki.
Zbliża się pierwsza wojna światowa. Pewnego poranka w ostojańskim pałacu dochodzi do tragicznych wydarzeń, które nieodwracalnie zmieniają przyszłość "panienki z Białego Dworu".

Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa, a przez chwilę telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi.

Format:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 31 min.

Język:

Polski

Data wydania:

31.05.2021

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726804720

Co myślą inni

Recenzje Oleńka. Panienka z Białego Dworu –
Audiobook

Wzruszająca historia. Przyjemnie się słuchało. Polecam.

Karolina

Piękna recytacja książki przez lektorkę, fabuła książki chwyta za serce bo jest tak przejmujaca i prawdziwa. Polecam 👍💅💅💅

Danuta

Bardzo ciekawa historia, chcę słuchać i poznawać dalsze losy Franki(Oleńki). Świetna lektorka. Polecam

Jan

Polecam

Joanna