Ofiary- Mark Billingham

Ocena 4.4
11 godz. 9 min.
322 Strony
Tom Thorne
bookCoverFor

Opis

Pierwsza ofiara była całkowicie unieruchomiona, skrępowana, zdana na łaskę zabójcy, który w końcu udusił ją w obskurnym pokoiku taniego hotelu. To nie było przypadkowe morderstwo, lecz zbrodnia przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Ofiarą był gwałciciel zwolniony niedawno z więzienia i fakt ten bynajmniej nie skłaniał policji do intensywnych poszukiwań sprawcy. Mimo to inspektor Thorne rozpoczyna żmudne śledztwo, podążając tropem zabójcy bezlitośnie mordującego kolejne ofiary. Dla każdej z nich sprawca zamawia wieńce w całodobowej kwiaciarni, w żywe oczy naigrawając się ze stróżów prawa.

Choć zmarli nie budzą sympatii i nie zasługują na współczucie, Thorne, przekonany, że każde ludzkie życie to bezcenny dar, próbuje powstrzymać zabójcę kierującego się własnym, wypaczonym poczuciem sprawiedliwości. Inspektor pragnie też ochronić właścicielkę kwiaciarni, która najprawdopodobniej wie o mordercy więcej, niż można by przypuszczać.

”Billingham jest coraz lepszy. To książki i bohaterowie, z którymi nie sposób się rozstać.” - Michael Connelly

”Od lat nie czytałam tak dobrej książki.” - Martina cole

”Pasjonująca… wciągająca i trzymająca w napięciu aż do końca.” - The times
Mark Billingham należy do czołówki brytyjskich autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat kryminały o inspektorze Tomie Hornie zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody. Każdy z nich trafia na najwyższe miejsca listy bestsellerów „Sunday Timesa”.

Tłumaczenie:

Robert P. Lipski

Format:

E-book, Audiobook

Tom:

3

Czas trwania audiobooka:

11 godz. 9 min.

Strony e-booka:

322

Język:

Polski

Data wydania:

25.06.2021

Wydawca audiobooka:

Jentas

Numer ISBN audiobooka:

9788742860052

Wydawca e-booka:

Jentas

Numer ISBN e-book:

9788742860045