Od Safony do Sibylli. O twórczości kobiet, które miały odwagę zmieniać świat

1 godz. 10 min.
bookCoverFor

Opis książki

Dołącz do wyjątkowej wyprawy w głąb historii i odkryj ją na nowo z kobiecej perspektywy

Rola kobiety w minionych wiekach nie była taka jak dzisiaj. Mimo niższego statusu społecznego kobiety tworzyły, rozwijały się i realnie wpływały na przemiany w świecie, czasami skuteczniej niż mężczyźni. Zepchnięte w patriarchalną niepamięć wielkie dzieła kobiet wydobywane są obecnie na światło dzienne. Do dziś pozwalają one czerpać inspirację i wzbudzają uznanie wobec ich twórczych dokonań, bez których dzisiejsza rzeczywistość byłaby o wiele uboższa.

Audiobook zabiera czytelnika w podróż, która pozwoli mu inaczej spojrzeć na świat i na same kobiety.

W audiobooku pominięto rozdziały zawierające wyłącznie wykazy. W tekście znajdują się też liczne odniesienia do innych autorów szczegółowo opisane w wersji pisanej książki.

Urszula Szybowska - anglistka i bibliotekarka. Autorka kilku publikacji z zakresu bibliologii. Inicjatorka działań na rzecz promocji i popularyzowania PAN Biblioteki Gdańskiej, prowadzi szkolenia i lekcje biblioteczne dla młodzieży. Autorka książki popularnonaukowej zatytułowanej "Od Safony do Sibylli. O twórczości kobiet, które miały odwagę zmieniać świat".

Format:

Czas trwania audiobooka:

1 godz. 10 min.

Język:

Polski

Data wydania:

13.11.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728524589

Co myślą inni

Recenzje Od Safony do Sibylli. O twórczości kobiet, które miały odwagę zmieniać świat –
Audiobook

Wypadałoby, żeby lektorka znała podstawy angielskiej, niemieckiej czy łacińskiej wymowy w momencie kiedy czyta książkę, która jest naszpikowana słowami w tych językach :)

Weronika