Noc w bibliotece

Ocena 4.2
6 godz. 15 min.
Panna Marple
bookCoverFor

Opis książki

Pułkownik Bantry zostaje podejrzany o zamordowanie młodej dziewczyny. Jej zwłoki znaleziono w rezydencji państwa Bantrych. Nikt nie rozpoznaje tożsamości ofiary, nie wie skąd pochodzi i jak znalazła się na miejscu zbrodni. Ufająca w niewinność męża Dolly Bantry postanawia dowieść prawdy. O pomoc w rozwiązaniu zagadki prosi swoją przyjaciółkę, znaną z detektywistycznych zamiłowań, Jane Marple. Zabitą ofiarą okazuje się tancerka z hotelu Majestic, którą rozpoznaje jej kuzynka. Czas przyjrzeć się hotelowym gościom i ich rodzinnym sekretom... Być może to właśnie wśród nich znajduje się zabójca Ruby?

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Edyta Gałuszkowska-Sicińska

Format:

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 15 min.

Język:

Polski

Data wydania:

21.09.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726267068

Co myślą inni

Recenzje Noc w bibliotece –
Audiobook

Wspaniala Agatha

Dominik

świetne

Weronika

👍

Elzbieta

Książka jest bardzo ciekawa zakończenie niespodziewane ale nie jest to najlepsze działo Agathe. Warto przeczytać ba odmóżdżenie;)

Aya