Nikola Tesla. Cudowny umysł. Naoczne świadectwo o serbskim wynalazcy- John Joseph O'Neill

Ocena 4.6
13 godz. 13 min.
Genialni myśliciele
bookCoverFor

Opis

„Nikola Tesla. Prodigal Genius” to książka biograficzna poświęcona jednemu z najwybitniejszych wynalazców w historii ludzkości. Jej autorem jest John Joseph O’Neill – amerykański pisarz, redaktor naukowy pisma „New York Tribune”, który w 1937 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą Pulitzera za pracę historyczną przygotowaną z okazji obchodów trzechsetnej rocznicy założenia Uniwersytetu Harvarda.

Z całą pewnością jest to najbardziej intymna i poruszająca biografia Tesli. Opiera się w znacznej mierze na rozmowach i wspomnieniach jakich próżno szukać gdzie indziej i można stwierdzić, iż w zasadzie wszystkie późniejsze filmy, opracowania i książki bazują właśnie na tym dziele! Jego szczególny atut stanowią liczne, żywe dialogi, np. pomiędzy Teslą a Westinghouse’m, które O’Neil zdołał zrekonstruować dzięki swojej zażyłości z serbskim wynalazcą.

Niezwykłe jest to, że w zarysowanym przez Johna O’Neilla portrecie znajdujemy tak drobne, a znaczące szczegóły z życia Tesli, że można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z jego autobiografią. Nie może dziwić, że sam Nikola Tesla zwrócił się pewnego razu do Autora tej książki słowami:

„Panie O’ Neill, pan rozumie mnie lepiej niż jakikolwiek inny człowiek na świecie...”
Tłumaczenie:
Damian Łukasz Tarkowski Izabela Zgrzywa
Format:
Audiobook
Tom:

2

Czas trwania audiobooka:
13 godz. 13 min.
Język:
Polski
Data wydania:
19.12.2020
Wydawca audiobooka:
Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing
Numer ISBN audiobooka:
9788366167759

© Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing (audiobook)