Niespokojni ludzie- Fredrik Backman

Ocena 4.6
9 godz. 38 min.
bookCoverFor

Opis

Autor Mężczyzny o imieniu Ove powraca ze swoją najbardziej awanturniczą powieścią.

Niespokojni ludzie to zakręcona komedia o dramacie zakładników pojmanych w trakcie oglądania mieszkania na sprzedaż. Pewna uzbrojona jednostka zamyka się w nim po nieudanym napadzie na bank razem z nadmiernie rozentuzjazmowaną agentką nieruchomości, zgorzkniałym małżeństwem uzależnionym od wypadów do Ikei, złośliwą multimilionerką, przygnębioną staruszką, kobietą w zaawansowanej ciąży i jej wkurzającą partnerką oraz typem z głową królika. Kiedy zakładnicy zostają uwolnieni, policja wpada do mieszkania, ale okazuje się ono… puste.

Podczas serii trudnych przesłuchań na jaw wychodzą różne wersje wydarzeń. Czy policji uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego napadu? Czy na podstawie różnych kawałków tej układanki uda się odpowiedzieć nie tylko na pytanie, co się naprawdę stało, ale także dlaczego ludzie bywają tacy niespokojni i co jest dzisiaj z nimi nie tak?

Niespokojni ludzie to powieść prowokująca do myślenia, rozdzierająca serce, a jednocześnie niemożliwie zabawna. Idealna mieszanka tragizmu i komizmu, wiarygodności i absurdu. Zadziorny i humorystyczny styl sprawił, że tę historię pokochały miliony czytelników na świecie.

Prawa do serialu na podstawie Niespokojnych ludzi zostały kupione przez Netflix.

Baśń o poobijanych dorosłych ludziach.

„Svenska Dagbladet”

Fredrik Backman chce dyskutować o tym, co w nas, ludziach, niemożliwe, a zarazem fantastyczne i koniec końców, konieczne.

„Sydsvenskan”

Fredrik Backman (ur. 1981) – szwedzki dziennikarz, bloger i pisarz. W 2012 roku ukazał się Mężczyzna imieniem Ove, jego książkowy debiut, który szybko okazał się bestsellerem, odnosząc międzynarodowy sukces. Poqwieść została także szybko zekranizowana. Później ukazały się kolejno: Pozdrawiam i przepraszam, Britt-Marie tu była, Miasto niedźwiedzia i My przeciwko wam. Książki te stały się bestsellerami i zostały opublikowane na całym świecie w ponad dwudziestu pięciu językach.

Tłumaczenie:

Agata Teperek

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 38 min.

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

21.02.2022

Wydawca audiobooka:

Marginesy

Numer ISBN audiobooka:

9788367262026

Co myślą inni

Recenzje Niespokojni ludzie – Audiobook

Przepiękna zabawna historia podszyta smutkiem.

Angelika

Cudowna

Iwona

poruszająca, ważna, poważna i zabawna jednocześnie. wspaniała.

Klaudia

Zdecydowanie polecam

Ania

Kolejna książka tego autora, gdzie pokazuje "dziwne" postaci bohaterów, których zachowania można zrozumieć, gdy poznamy ich przeszłość. Wszystko to pokazane jako zabawny kryminał, którego rozwiązanie zaskakuje.

Barbara

Opowieść trochę pokręcona ale na przestrzeni wydarzeń okazująca problemy życia codziennego. Pięknie pokazuję jak doświadczenia z życia wpływają na nasze zachowania oraz decyzję. Polecam

Daria

Polecam

Maja

Jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w ostatnim czasie.

Emilia

Cudowna, mądra i zabawna książka. Aż zazdroszczę tym, którzy dopiero ją zaczynają.

Magdalena

top 1

Krystian

Niezmiernie głęboka książka.

Zuzanna

Polecam,

Michał

Polecam

Magda

Ta książka jest o niczym, przesłuchałam 25%

Zuzanna

Początkowo niezgrabna chaotyczna opowieść , która z każda minutą staje się wspaniałym tekstem o niezgrabnym życiu dorosłych.

Zuzanna