Nie tylko mózg- Dominika Dudek, Maria Mazurek

Ocena 4.6
6 godz. 56 min.
176 Strony
bookCoverFor

Opis


Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy lekarza psychiatry, opowiadając o zdumiewających historiach z życia swoich pacjentów. Korzysta z najnowszych odkryć w dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie – człowieka. O mózgu i umyśle mówi w sposób prosty i pasjonujący.


My, czytelnicy, zrozumiemy, że lęk i niechęć do osób chorych psychicznie ma swoje korzenie w bezzasadnych uprzedzeniach. Zdobędziemy informacje o związkach między biologią a psychologią, ale przede wszystkim o ludziach, którzy nas otaczają, i… o nas samych.


Dominika Dudek – utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.


Maria Mazurek – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, współautorka (z prof. Jerzym Vetulanim) książek: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg czy Sen Alicji, czyli jak działa mózg.


Pogadaj ze swoim mózgiem, a poznasz samego siebie. Fascynujące rozmowy o naszych emocjach, uczuciach, depresjach, o przemijaniu i miłości.


Ewa Lipska


Psychiatria jest dziedziną fascynującą dla tych, którzy chcą zrozumieć tajemnicę związku między mózgiem a umysłem, tajemnicę życia, tajemnicę zła w człowieku. Ta książka jest niezwykle cennym zaproszeniem do namysłu nad tymi pytaniami.


prof. Bogdan de Barbaro

Format:

Audiobook, E-book

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 56 min.

Strony e-booka:

176

Język:

Polski

Data wydania:

28.10.2020

Wydawca audiobooka:

WAM

Numer ISBN audiobooka:

9788377672754

Wydawca e-booka:

WAM

Numer ISBN e-book:

9788327724328

Co myślą inni

Recenzje Nie tylko mózg – Audiobook, E-book

Każdy powinien się zapoznać

Joanna

very interesting

Anna

Bardzo ciekawa, świetnie się tego słucha. Polecam!

Magdalena

Interesujący wywiad

Anna

Ledwo dotrwałam do końca tego audiobooka... Głos lektorek (szczególnie Pani Profesor) tak mnie irytował, że nie mogłam się skupić na treści, która, nawiasem mówiąc, nie była zbyt frapująca. Dużo uogólnień, przykładów wskazujących na niską wrażliwość psychiatry....

Anna

Polecam

Maksym

Książka na pewno poszerza psychiatryczne horyzonty jednak zbyt wiele jest osobistych opinii lekarki, które nie powinny się znaleźć w literaturze faktu

Julia

Poruszająca! Pani Profesor to humanistka z prawdziwego zdarzenia. Książka przesłuchana 2x z rzędu. Polecam!

Joanna

Bardzo ciekawa książka, na pewno wrócę do niej jeszcze raz

Anna

Bardzo interesująca ,polecam

halina

Git malyna! 😉😄🤟

Paulina

Treść przeciętna, mało interesujące, dużo opinii autorki, promujących jej przekonania. Bez porównania do książki "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem", która ciekawymi przypadkami poszerza perspektywę otwartego i wrażliwego czytelnika. Lektorski drażniące, przypominające rozmowę telefoniczną znajomych.

Krzysztof

Sama książka ciekawe, jednak denerwował mnie trochę głos lektorki i przede wszystkim niektóre rzeczy mówione przez autorkę: psychiatra nazywająca szczupłe kobiety (poniżej rozmiaru 36) wieszakami? Wspomniała też o "kobietach, które za bardzo histeryzują" i "głupiej babie, która nie idzie z guzem piersi do lekarza" - moim zdaniem to bardzo nie na miejscu

Magdalena

Bardzo ciekawa pozycja, dużo przykładów tego jak zaburzenia psychiczne faktycznie wpływają na życie chorych. Pań lektorek również bardzo przyjemnie się słuchało :)

Katarzyna

Wybitnie pouczająca pozycja

Filip